MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę

MisterBrightLight to biurko, które świetnie sprawdzi się nie tylko w korporacjach czy biurach, ale też w zwykłych domach. Szkoda, że jest takie drogie.

MisterBrightLight to biurko naszpikowane gadżetami. Najmniej imponuje lampka, która “otacza” mebel, a mimo to i tak może się przydać. W ten sposób zadba się o oświetlenie pokoju i dostosowanie go do nastroju, a przy okazji da znać innym pracownikom, co robimy. Ustawiamy kolor czerwony i informujemy: nie podchodzić, zajęte! A zielonym można zasygnalizować, że jest czas na przerwę i pogawędkę. Dobry pomysł do wykorzystania w urzędach, prawda?

MisterBrightLight — inteligentne biurko

Twórcy w MisterBrightLight umieścili sporo czujników, kontrolerów i termometrów. W ten sposób biurko sprawdza temperaturę pomieszczenia, a także poziom tlenu i wilgotności. W razie czego może zasugerować, że warto przewietrzyć pokój i wpuścić trochę świeżego powietrza. Wszystkie informacje i powiadomienia spływają na smartfona, gdzie kontroluje się je za pomocą specjalnej aplikacji.

MisterBrightLight śledzi także czas spędzony przy biurku i zaproponuje zrobienie przerwy. Albo pracę na stojąco. Jedną z ciekawszych funkcji jest podnoszenie i opuszczanie blatu, dzięki czemu przy MisterBrightLight można pracować w różnych pozach, dbając przy tym o kręgosłup.

Biurko naładuje smartfona

Do tego wystarczy położyć telefon na blacie lub inne pozwalające na to urządzenie, by bezprzewodowo naładować sprzęt. Korzystając z biurka w pracy nie trzeba zabierać ze sobą ładowarki — sprytne i wygodne.

Inteligentne biurko ze wszystkimi gadżetami kosztuje 2772 euro. Można jednak z kilku funkcji zrezygnować, co zmniejszy cenę. Ale i tak tanio pewnie nie będzie.

Zobacz również: Electrolux PUREi9: co kryje się w pudełku?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot