Bang & Olufsen BeoVision 12-65 i BeoLab 12 - pięknie dobrany i kosztowny duet

Bang & Olufsen BeoVision i BeoLab 12 (fot. B&O)

Bang & Olufsen BeoVision i BeoLab 12 (fot. B&O)

Meblując salon, każdy z nas chciałby, aby sprzęt audio-wideo komponował się z resztą wystroju. Pomóc w tym mogą dwa najnowsze produkty Bang & Olufsen, które w dodatku świetnie współgrają ze sobą nawzajem.

Xeo – nowa linia bezprzewodowych głośników Dynaudio

W skład zestawu z serii 12 wchodzą 65-calowy telewizor plazmowy BeoVision 12–65 oraz dwa głośniki BeoLab 12. Pierwszy z nich ma ultracienki panel NeoPDP o rozdzielczości 1080p, wzbogacony dodatkowo o metalowe wstawki, które sprawiają, że wydaje się on jeszcze cieńszy. Z kolei wbudowany czujnik światła automatycznie dopasuje jasność do aktualnych warunków.

Poniżej ekranu wbudowano głośnik, który w połączeniu z innym zestawem może pełnić funkcję kanału centralnego. Pomoże w tym wzmacniacz ICEpower o mocy 4 x 80 W dla tonów średnich oraz 1 x 40 W dla tonów wysokich.

Głośniki BeoLab 12 korzystają z autorskiej technologii B&O Acoustic Lens Technology, która pozwala na odtwarzanie dźwięku w promieniu 180 stopni. W każdą z kolumun wbudowano 2 głośniki niskotonowe CosCone 6,5" (skierowane nietypowo — w stronę ścian), 2-calowy głośnik średniotonowy oraz kopułkę wysokotonową 0,75" odpowiedzialną za tony wysokie. Wzmacniacz ICEpower klasy D dostarcza 480 W łącznej mocy — 2 x 160 W dla tonów niskich i po 80 W dla średnich i wysokich.

100 Hz kontra 200 Hz: czy telewizor 3D LCD potrzebuje lepszego systemu odświeżania obrazu?

Oba opisywane produkty mają się pojawić w sprzedaży wiosną. Producent nie podał sugerowanych cen detalicznych, ale z pewnością, znając Bang & Olufsen, za zestaw trzeba będzie zapłacić około 30 000 zł. To bardzo dużo, ale wrażenia — zwłaszcza estetyczne — z pewnością również będą niezapomniane. Cóż, najwyższe modele LG czy Samsunga, choć znacznie tańsze, nie zapewnią takiego poczucia luksusu.

Źródło: Slashgear

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Samsung Galaxy TAB

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?