Xeo - nowa linia bezprzewodowych głośników Dynaudio

Dynaudio Xeo 3 i 5(fot. Dynaudio)

Dynaudio Xeo 3 i 5(fot. Dynaudio)

Chyba nikt nie lubi wałęsających się po podłodze kabli. Dynaudio postanowiło coś z tym zrobić. Efektem prac są dwa bezprzewodowe modele z serii Xeo: podstawkowy i podłogowy.

Mniejszy z nich (podstawkowy) oznaczono jako Xeo 3, a większy, podłogowy nosi nazwę Xeo 5. Każdy z nich wyposażony jest w 14,5-centymetrowy głośnik średnioniskotonowy (w Xeo 5 — podwójny) oraz 27-milimetrową kopułkę odpowiedzialną za tony wysokie.

Drgające głośniki – zagra całe biurko

Według producenta oba modele są w stanie bez kabli dostarczyć na odległość do 100 metrów dźwięk o jakości płyty CD (16-bit/48 kHz), a nawet lepszy (24-bit/48 kHz). Co więcej, nie trzeba korzystać z jakichkolwiek przetworników DAC, wzmacniaczy, oprogramowania czy kart sieciowych. Wszystko ogranicza się do włożenia wtyczki zasilania do gniazdka, a także połączenia nadajnika ze źródłem dźwięku. Później, za pomocą bezprzewodowego pilota będzie można włączać/wyłączać głośniki, a także zmieniać głośność czy wejście audio.

Prezes Dynaudio Wilfried Ehrenholz przekonuje, że linia Xeo wpisuje się w aktualne potrzeby klientów, którzy szukają wysokiej jakości dźwięku, ale nie przepadają za przewodami. Jak łatwo się domyślić, taka wygoda kosztuje — zestaw Xeo 3 (2 głośniki, transmiter, pilot) wyceniono na 2300 dol., a większe Xeo 5 na 4500 dol. Gdyby ktoś zgubił transmiter, koszt dodatkowego to "zaledwie" 350 dol.

Altec Lansing przedstawia głośnik Wi-Fi [CES 2012]

W kolejce w sklepach można ustawiać się od marca. I wszystko byłoby pięknie, bo o jakość dźwięku (o ile tylko lubi się sygnaturę Dynaudio) raczej nie ma się co martwić. Gorzej z ceną. Bezprzewodowe głośniki jeszcze długo nie staną się typowym elementem domowego wyposażenia.

Źródło: Electronic House

Zobacz również: Samsung Forum 2014

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?