Steam Controller się zmienił. I już prawie niczym nie różni się od zwykłych padów

Szkoda, bo wydawało się, że Valve może wprowadzić powiew świeżości w tej dziedzinie. Najwidoczniej dotykowe sterowanie na konsolach i pecetach nie będzie rewolucją.

Podoba mi się dotykowy panel w DualShock 4, kontrolerze PlayStation 4. Na razie twórcy korzystają z niego skromnie, ale wierzę, że za jakiś czas smyrać będziemy częściej i że faktycznie będzie to przydatne.

Z tego samego powodu kibicowałem Steam Controllerowi, za pomocą którego będziemy grać na oczekiwanych przeze mnie Steam Machines. Pierwsza wersja zakładała, że zbyt wielu przycisków nie będzie, bo standardowe miał zastąpić dotykowy panel.

Valve z tego pomysłu jednak zrezygnowało. Owszem, dotykowe elementy są – zamiast analogów — jednak przycisków jest znacznie więcej. Tak wygląda nowa wersja Steam Controllera w porównaniu ze starym modelem:

Mnie bardziej podobała się pierwsza wersja. Smyranie to nowość, więc Steam Controller wyróżniałby się pod tym względem na rynku. To zaleta, ale nie da się też ukryć, że niektórych mogłoby to odstraszyć.

W końcu jesteśmy przyzwyczajeni do standardowych przycisków. Teraz Steam Controller bardziej przypomina tradycyjnego pada i jest wzorowany na xboksowym odpowiedniku. Zresztą nie on jeden – tym samym inspirowali się twórcy kontrolera konsoli Amazonu.

Wygląda więc na to, że na rewolucję w sterowaniu będziemy musieli jeszcze poczekać. Valve woli nie ryzykować i stawia na sprawdzone rozwiązanie. Kto się odważy? Czekam, bo zwykłe przyciski trochę mi się znudziły…

Zobacz również: Sony Xperia: niezwykły monodram Macieja Stuhra

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Porozmawiajmy o grach! Monitor ultrapanoramiczny – dlaczego proporcje 21:9 są epickie i Kowalski (ze)chce je mieć? Wyłączyć świat – testujemy słuchawki z aktywnym tłumieniem hałasu Kontroler konsoli Amazonu coś nam przypomina. I chyba nie jest aż tak bardzo wygodny Gdzie kupować w Internecie? Milion Polaków wybrało najlepsze sklepy Jedna ładowarka do wszystkich telefonów? To wcale nie jest taki świetny pomysł Wello. Obudowa będąca... prywatnym lekarzem Razer Blade 14 - jest moc! Ultrabook, który może zastąpić desktopa Oferują Wam darmowy Internet? Lepiej dokładnie sprawdźcie, o co chodzi Już w przyszłym tygodniu zobaczymy wirtualną rzeczywistość w wydaniu Sony? LuMini. Żarówka też jest smart! Specjalny Android na urządzenia noszone? Chińscy gracze w natarciu: MEIZU MX3 PaperTab. „Papierowy” tablet przyszłości LifeHub. WSZYSTKO w jednym urządzeniu. Genialny koncept! Twój komputer cię nie pokocha, bo i niby dlaczego by miał? Świat rodem z Orwella. Tak będzie wyglądał Internet w 2025 roku? Człowiek wygrał z robotem, ale nie takiego starcia się spodziewaliśmy Czemu inteligentne zegarki są... brzydkie? PonoPlayer. Znany muzyk twierdzi, że liczy się tylko jakość Smartwatch Neptune Pine. Zegarek doskonały? Razer rzuca wyzwanie – autorskie mechaniczne przełączniki w BlackWidow Ultimate 2014