Ridekick – prosty sposób na rower z napędem elektrycznym [wideo]

Odrobina pomocy podczas jazdy nie zaszkodzi (Fot. Flickr/Todd Dwyer/Lic. CC by-sa)

Odrobina pomocy podczas jazdy nie zaszkodzi (Fot. Flickr/Todd Dwyer/Lic. CC by-sa)

Podczas wycieczek rowerowych nierzadko zdarzają się sytuacje, w których nawet niewielkie wsparcie dla siły mięśni pozwoliłoby zaoszczędzić sporo wysiłku i zmęczenia. Jednym z rozwiązań tego problemu jest dodatkowy silnik wspomagający kolarza. Ridekick w prosty i stosunkowo tani sposób zmieni Twój rower w pojazd elektryczny.

Napęd elektryczny w rowerach często wiąże się nie tylko z futurystycznym kształtem, ale i z wysoką ceną, czego przykładem może być choćby model M55 Terminus. Nie każdy kolarz jest jednak wyczynowcem potrzebującym tak zaawansowanego sprzętu.

30 pomysłowych stojaków na wino

Ciekawym pomysłem na elektryczny rower jest Ridekick – przyczepka z napędem, dzięki której można odbywać przejażdżki na swoim ulubionym sprzęcie, korzystając przy okazji z pomocy silnika elektrycznego.

Montaż przyczepki zajmuje – zdaniem producenta – zaledwie kilkanaście minut, a Ridekick jest w stanie rozpędzić kolarza do prędkości 19 mil (nieco ponad 30 kilometrów) na godzinę. Ridekick to nie tylko dołączany silnik, ale również odporny na warunki atmosferyczne bagażnik, pozwalający na przewożenie niewielkich ładunków.

Gdzie umierają stare świąteczne lampki? [wideo]

Za wadę elektrycznej przyczepki można uznać jej zasięg – jedno ładowanie wystarcza zaledwie na 8–12 mil (13–21 kilometrów), co zadowoli jedynie amatorów krótkich, rekreacyjnych przejażdżek. Przyczepkę Ridekick można kupić na stronie producenta za 699 dolarów (ok. 2350 zł).

Ridekick (Fot. Ridekick.com)

Zobacz również: Cyfrowe dzieciaki odc. 1: Jak dzieci widzą technologie

Ridekick (Fot. Ridekick.com)
Ridekick (Fot. Ridekick.com)
Ridekick (Fot. Ridekick.com)
Ridekick (Fot. Ridekick.com)
Ridekick (Fot. Ridekick.com)

Źródło: RidekickDvice

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację