Nowa wersja kostki Rubika. Ułożenie nie będzie proste!

Standardowa kostka Rubika (Fot. Flickr/theilr/Lic. CC by-sa)

Standardowa kostka Rubika (Fot. Flickr/theilr/Lic. CC by-sa)

Kostka Rubika, której pierwsze ułożenie zabrało twórcy niemal miesiąc, nie stanowi dzisiaj poważnego wyzwania. Rekordziści radzą sobie z nią w niewiele ponad 6 sekund, a z ułożeniem kostki nie mają problemu nawet bezmyślne maszyny. Jeśli standardowa łamigłówka jest dla Ciebie za prosta, idealnym rozwiązaniem będzie wprowadzenie niewielkich modyfikacji.

Wymyślona w 1974 roku zabawka jest najpopularniejszą łamigłówką na świecie – do 2009 roku sprzedano 350 milionów kostek Rubika. Standardowy układ składający się z sześciu ścian zawierających po dziewięć różnokolorowych pól nie jest już jednak problemem – rekordziści układają kostkę w kilka sekund, co można zobaczyć na poniższym filmie.

Ferrite – niesamowita magnetyczna zabawka dla każdego [wideo]

Równie skuteczne są w tej kwestii roboty – na filmie widać, jak wykonana z klocków Lego zabawka, która dzięki kamerom orientuje się w kolorach ścianek, układa kostkę w 12 sekund.

Idealna choinka dla polskich polityków [wideo]

Jeśli typowa kostka jest dla Ciebie za nudna, spróbuj nieco trudniejszej wersji. W przeciwieństwie do bazujących na pomyśle Ernő Rubika łamigłówek o nietypowych kształtach, ten gadżet zachowuje formę i rozmiary standardowej kostki.

Kostka Rubika z utrudnieniami (Fot. Toys.Brando.com)

Różnica tkwi w liczbie elementów. Zamiast typowego układu 3×3×3 zabawka zmusza szare komórki do większego wysiłku układem 3×3×7 lub – opcjonalnie – 3×3×9.
Obie wersje kostki Rubika można kupić w cenie 27 dolarów na tej stronie.

Zobacz również: Pierwszy telewizor OLED Ultra HD 4K

Kostka Rubika z utrudnieniami (Fot. Toys.Brando.com)
Kostka Rubika z utrudnieniami (Fot. Toys.Brando.com)

Źródło: Oh GizmoTechnaBob

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot