Kolorowe monitory HP, czyli ponad miliard barw na matrycy IPS

HP ZR2240w (fot. HP)

HP ZR2240w (fot. HP)

Osoby zajmujące się grafiką profesjonalnie wiedzą, że najbardziej popularne monitory z matrycami TN to, delikatnie mówiąc, nic specjalnego. Zupełnie inna jest nowa seria ZR2×40w, którą właśnie wypuściło na rynek HP.

Trzy nowe wyświetlacze HP z serii ZR Performance są przeznaczone dla profesjonalistów pracujących w takich dziedzinach, jak animacja, tworzenie gier, telewizja oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa jakość obrazu. Modele HP ZR2740w, ZR2440w i ZR2240w mają ekrany z podświetleniem LED, bardziej płaskie obudowy, lepiej odwzorowują kolory i nie zawierają rtęci, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla środowiska.

LG wprowadza monitory 3D bez okularów

Wszystkie modele z serii ZR są wyposażone w technologię In-Plane Switching (IPS), która zapewnia bardzo szeroki kąt widzenia, wysoki kontrast i najlepsze odzwierciedlenie kolorów. W porównaniu z najpopularniejszymi monitorami TN oferują nawet dziesięciokrotnie większy współczynnik kontrastu przy patrzeniu pod kątem.

Najciekawiej wypada najwyższy, 27-calowy model ZR2740w. Wyświetla on ponad miliard kolorów, co gwarantuje płynne przejścia pomiędzy kolorami i praktycznie eliminuje artefakty pasmowe. Z kolei mniejsze ZR2440w i ZR2240w wyświetlają 16,7 mln kolorów. Klienci mają do wyboru różne wielkości ekranu — o przekątnej 54,6 cm (21,5 cala), 61 cm (24 cale) i 68,6 cm (27 cali) oraz rozdzielczości odpowiednio: 1920 x 1080, 1920 x 1200 i 2560 x 1440. Wszystkie trzy monitory mają gamę kolorów klasy sRGB, co odpowiada przestrzeni kolorów Rec. 709 używanej w telewizji HD i edycji wideo.

Monitory Philips Moda nagrodzone

Najmniejszy model można kupić już za niecałe 1100 zł, 24-calowy za około 1650 zł, a najdroższy to koszt około 2700 zł. To niemało, ale w zamian otrzymuje się naprawde solidne produkty zdolne konkurować choćby z nieco przechwalanymi FlexScanami Eizo. Tak się jakoś składa, że w Polsce marka HP kojarzy się głównie z drukarkami i laptopami, a naprawdę dobre (choć dość drogie) monitory pozostają niezauważone (wśród biznesowych marek znacznie częściej wybierany jest Dell).

Źródło: inf. prasowa

Zobacz również: Asus G74SX

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?