Coby - nadchodzą budżetowce z Androidem 4.0

Powiedzmy sobie szczerze, Coby Electronics nie należy do najbardziej znanych producentów elektroniki użytkowej. Szansą na zaistnienie na rynku jest zaproponowanie konkurencyjnego produktu — w tym wypadku tabletu z najnowszym system Android Ice Cream Sandwich w dobrej cenie. Czy to wystarczy żeby przyciągnąć uwagę klientów?

Ile kosztuje pierwszy tablet z Androidem Ice Cream Sandwich?

Coby Electronics skupione jest raczej na produkcji urządzeń z niższej półki, które stawiają na umiarkowaną jakość przy niskiej cenie. Firma próbowała już swoich sił na rynku netbooków oraz tabletów, jednak jak do tej pory nie słychać specjalnych głosów zachwytu nad ich produktami. Być może to się zmieni podczas prezentacji nowych tabletów na zbliżających się targach CES.

Jak na razie nie wiadomo zbyt wiele o nowej linii tabletów. Coby zapowiada, że w przyszłym roku na rynku pojawi się pięć nowych tabletów działających w oparciu o system Android 4.0. Urządzenia będą się różnić przede wszystkim rozmiarami — do sprzedaży trafią tablety 7-calowe, 8-calowe, 9-calowe, 9,7-calowe oraz 10-calowe. Widać więc, że podobnie jak Archos, Coby stawia na szeroki wybór produktów.

Nowa marka tabletów. Czy Plug Impact podbije serca klientów?

Jeśli chodzi o wnętrzności tablety nie będą różnić się od siebie zbyt wiele. Procesor ARM Cortex A8 o taktowaniu 1GHz, 1GB RAM, ekran z obsługą multitouch oraz WiFi to raczej standard. Jeśli jednak uda się utrzymać niską cenę, tablety Coby mogą okazać się dobrym wyborem dla osób, które nie są zainteresowane produktami z najwyższej półki. Niestety na ceny oraz datę premiery trzeba będzie poczekać zapewne do targów CES, które odbędą się już w przyszłym miesiącu.

Źródło: technabob.com

Zobacz również: GoPro 3D

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?