Nowa linia produktów Harman Kardon

Harman Kardon BDS 870

Harman Kardon BDS 870

W sam raz na święta producent wysokiej jakości sprzętu audio wprowadza do swojej oferty nowy zestaw kina domowego. Mowa o flagowych produktach z serii BDS x70, które do tanich nie należą. Ale akurat w przypadku tej firmy cena idzie w parze z jakością.

Zestaw pozwala cieszyć się wszystkimi nowościami technologicznymi w zakresie domowej rozrywki. Oferuje pełne wsparcie dla materiałów 3D na płytach Blu-ray oraz — jeszcze do niedawna wyklętą przez hi-endowych producentów — możliwość odtwarzania materiałów multimedialnych z nośników podpinanych do USB. W ofercie znalazło się aż sześć urządzeń dla różnych konfiguracji głośnikowych:
— dla 2.1 – BDS 370 oraz BDC 470,
— dla 3.1 – BDS 670,
— dla 5.1 – BDS 770, BDS 776 oraz BDC 870.

BDS 370 w swej konfiguracji zawiera głośniki HKTS 2, natomiast BDS 470 to zestaw z HKTS 200. W odmianie BDS 670 główną rolę gra soundbar z subwooferem SB 10. Zestaw ten łatwo rozbudowuje się do konfiguracji 5.1 poprzez zastosowanie pary głośników HKTS 30SAT. W wersjach 5.1 producent zaproponował HKTS 9 (w BDS 770) oraz HKTS 16 (w BDS 776). Najlepszą jakością może poszczycić się BDC 870, do którego dołączany jest zestaw HKTS 60.

Harman Kardon BDS 370 od tyłu

Oprócz tego w sprzedaży będą dostępne osobno elektroniczne części systemów BDS, dla tych klientów, którzy chcą wykorzystać inne głośniki. I tak też dla systemu 2.1 oferowany jest model BDS 270, a dla 5.1 – BDS 570. W obu modelach moc wzmacniaczy wynosi 65 W dla każdego kanału. W modelu BDS 570, w celu ułatwienia konfiguracji dla danego pomieszczenia, zastosowano technologię automatycznej kalibracji dźwięku EzSet/EQ. Umożliwia ona dostosowanie poziomu głośności dla każdego głośnika z osobna.

Wszystkie zestawy w standardzie mają trzy wejścia typu HDMI 1.4a, które w pełni obsługują treści w formacie 3D. Jedno z wejść ma również kanał zwrotny audio, tzw. HDMI Audio Return Channel. Pozwala on na słuchanie dźwięku z telewizora bezpośrednio na systemie BDS. Jak już było wcześniej wspomniane zestawy mają możliwość odtwarzania multimediów poprzez złącze USB. Oferuje ono również aktualizację oprogramowania urządzeń z pendriva. Istnieje możliwość bezpośredniego podłączania urządzeń Apple, jednak w tym celu trzeba wyposażyć się w stację dokującą Bridge IIIP. Wszystkie jednostki mają wbudowane radio FM. Jako ciekawostkę należy przyjąć fakt, że modele BDS 370 oraz BDS 776 są oferowane w białej błyszczącej obudowie. Jakoś nie pasuje mi ten kolor do stylistyki Harman Kardon.

Harman Kardon BDS 776 biały

Systemy kina domowego są już dostępne w sprzedaży detalicznej. Jak można było przypuszczać, nie jest to tani sprzęt. Ceny sugerowane przez producenta:
— BDS 270 – 3499 zł
— BDS 370 – 5199 – 5299 zł
— BDS 470 – 5599 zł
— BDS 570 – 3899 zł
— BDS 670 – 5599 zł
— BDS 770 – 6199 zł
— BDS 776 – 6599 zł
— BDS 870 – 7199 zł

Zobacz również: Niesamowity telewizor Samsunga: 110 cali, UHD

Należy się spodziewać, że urządzenia warte są swej ceny. Harman Kardon znany jest z produkcji sprzętu bardzo dobrej jakości, zabudowanego w klasycznych czarnych formach. Dlatego trochę dziwi mnie wprowadzenie białej obudowy w tej topowej serii. Ciekawe, czy rynek przyjmie zmianę pozytywnie.

Źródło: Harman KardonAudioHit

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?