Wojskowa zabawka z wyświetlaczem OLED dla każdego

Vuzix Tac-Eye LT

Vuzix Tac-Eye LT

W najbliższym czasie do sklepów w Europie trafić ma interesujący gadżet. To Vuzix Tac-Eye LT, czyli okulary z wyświetlaczem. Czarno-biały obraz o przekątnej 21 cali widoczny jest tylko jednym okiem, co pozwala na przykład iść na spacer z dzieckiem i jednocześnie oglądać swój ulubiony serial.

Firma Vusix dostarcza szeroką gamę rozwiązań pozwalających na mobilne oglądanie materiału wideo. Oprócz ogromnej gamy produktów konsumenckich na uwagę zasługują rozwiązania o zastosowaniach militarnych. Niektóre z nich dostępne są również dla przeciętnego użytkownika. Najnowszy model Tac-Eye LT należy do tego grona. Dedykowany do zastosowań w trudnym terenie z powodzeniem może być kolejnym ciekawym domowym gadżetem.

Na uwagę zasługuje fakt wyposażenia urządzenia w najnowszej generacji dwukolorowy wyświetlacz typu AMOLED o rozdzielczości SVGA+, czyli 852 x 600 pikseli. Jego kontrast dla obrazu czarno-białego wynosi 800:1, dla innych kolorów 200:1. Pozwala na uzyskanie 256 odcieni danego wyświetlanego koloru. Obraz widziany odpowiada ekranowi 21-calowemu oglądanemu z małej odległości.

Urządzenie wyposażone może być w szereg wejść sygnału wideo. Występuje w trzech podstawowych wersjach: Video, VGA oraz Video/VGA. Wersja Video posiada złącza BNC oraz RCA, którymi można posłać sygnał w standardach PAL, NTSC oraz RS-170. Odmiana VGA posiada standardowe złącze VGA. Model Video/VGA ma wszystkie wyżej wymienione złącza. Pełną gotowość do działania od momentu włączenia wyświetlacz osiąga po trzech sekundach. Zasilany jest z dwóch baterii typu AA. Według producenta „paluszki” dobrej klasy pozwalają na oglądanie wideo przez 6 godzin.

Urządzenie nie przeszkadza osobom z otoczenia. Dźwięk słyszany przez postronnych z odległości 5 metrów to mniej niż 35dB, a światło rozchodzące się z wyświetlacza nie jest w ogóle widoczne z odległości 3 metrów. Urządzenie jest też wyjątkowo lekkie – waży 51 gramów. Biorąc pod uwagę, że ma być dodatkowym ciężarem na okularach jest to dość istotny parametr.

Dostępne opcje i akcesoria

Produkt oferowany jest w zestawach ze standardowymi przezroczystymi okularami ochronnymi lub przyciemnianymi. Można również dokupić szereg akcesoriów, jak pilot sterowania na kabel lub zestaw montażowy do hełmu. Zestaw może być również pomalowany na wybrany przez klienta kolor.

Jak wspomniałem na początku, dla mnie idealnym zastosowaniem są długie spacery z dzieckiem, na których to trzeba widzieć otoczenie, ale też można skupić się na czymś innym, jak oglądanie filmu „kątem oka”. Biorąc pod uwagę fakt, że mój syn jeszcze jakiś czas spędzi w wózku, poważnie zastanawiam się nad zakupem taktycznych okularów. Tylko czy oglądanie filmu w dwóch kolorach da mi satysfakcję?

Zobacz również: Pierwsze wrażenia: Samsung Galaxy TAB

Źródło: Vuzix Tac-Eye LT

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?