10 najdziwniejszych fobii, z jakimi zmagają się ludzie

Ludzie boją się wszystkiego: papieża, seksu, pięknych kobiet, odbierania telefonów albo posiadania jakichkolwiek lęków. Poznajcie 10 prawdziwych, choć wyglądających nieprawdopodobnie fobii, przy których nawet lękający się absolutnie wszystkich i wszystkiego (oprócz pisania) Woody Allen wysiada.

Ten artykuł ma 10 stron:

1. Genofobia – strach przed seksem

Trudno sobie wyobrazić, że są na świecie ludzie, którzy nie chcą uprawiać seksu – ale są. Genofobia to paniczny lęk przed intymnością i wchodzeniem w jakiekolwiek relacje seksualne. Zazwyczaj jest on związany z jakimś traumatycznym wydarzeniem z przeszłości, które miało związek z seksem. Innymi słowy, na tę fobię cierpią często osoby, które były molestowane.

Genofobii nie należy mylić z gimnofobią – lękiem przed nagością, z którym ma problem Tobias z "Arrested Development". Tak, to ten gość, który w sytuacjach intymnych ma zwyczaj występować w szortach.

Zobacz również: Wieczór Premier - 3D Mapping w Warszawie

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

"Przyszłość już była" - R.U. Sirius, legenda cyberpunku, specjalnie dla Gadżetomanii! Jaszczury, masoni i kosmici. Skąd się bierze wiara w spiski? Kto naprawdę zabił Kennedy’ego? Jak to się dzieje, że coś nam smakuje?