Co można zrobić z 4242 kostek Rubika?

Układanie popularnej łamigłówki na czas jest dosyć imponującym zajęciem, ale zapewne mało który mistrz kostki Rubika potrafiłby powtórzyć to, co robił z nimi Pete Fecteau. Zgadnijcie co widnieje na ułożonym przez oryginalnego artystę obrazu z kolorowych kostek.

Ekstremalne układanie kostki Rubika [wideo]

Pete Fecteau to osoba godna podziwu — poświęcił prawie cały rok na stworzenie imponującego dzieła, zatytułowanego "Dream Big". Jest to portret i zarazem hołd dla Martina Luthera Kinga. Pete użył ponad 4200 kostek Rubika, których kolorowe ścianki zostały ułożone tak, żeby razem tworzyć wielki wizerunek amerykańskiego działacza.

Photo: Paul L. Newby II/Grand Rapids Press

Jak twierdzi Fecteau pomysł na ten projekt przyszedł podczas snu:

Obudziłem się i czułem jakbym płonął. Spędziłem tego rana trzy godziny na pisaniu projektu oraz intensywnym myśleniu nad nim. Kiedy skończyłem i popatrzyłem na to co robię, zrozumiałem jak szalony był to pomysł, ale coś pchało mnie do tego, żeby jednak wziąć się za realizację. Czasami wydaje mi się, że wcale nie obudziłem się z tego snu. Nadal wydaje mi się to szalone.

Czy robot może być szybszy od człowieka? [wideo]

Jestem pełen podziwu, że Pete poświecił cały rok na stworzenie imponującego portetu. Być może gdyby skorzystał z któregoś z robotów układających kostkę Rubika poszłoby mu znacznie szybciej.

Zobacz również: Niesamowity telewizor Samsunga: 110 cali, UHD

Źródło: dvice.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?

Popularne w tym tygodniu:

Sprzątanie nigdy nie było tak przyjemne. Szczególnie, gdy wyręcza nas w tym robot