Lenovo zaskakuje, Acer mocno w dół, czyli tak to się w Q3 2011 sprzedawało...

Czy marka peceta jest ważniejsza niż jego wnętrze? Zdania na ten temat są podzielone. Na pewno jednak warto zapoznać się z najnowszym raportem IDC, który pokazuje, kto zyskał, a kto stracił w oczach konsumentów.

Powodów do zmartwień nie ma na pewno HP, które w Q3 2011 sprzedało o 5,3% więcej PC niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Amerykański koncern utrzymał tym samym pozycję lidera wśród producentów komputerów osobistych. Znaczne przetasowania nastąpiły natomiast na kolejnych pozycjach rankingu TOP 5.

HP Pavilion dv7–6140ew — i tu kusi, i tam nęci… [test cz. 1]

Najwięcej stracił Acer, którego sprzedaż spadła aż o 20,6%! Niewielki spadek odnotował także Dell (-1,6%). Swoje pozycje umocnili natomiast Asus (+30,2%) oraz Lenovo, który sprzedał aż o 36,1% komputerów więcej niż rok temu. Pozwoliło to chińskiemu producentowi wskoczyć na 2. miejsce wśród największych producentów PC.

TOP5, IDC Worldwide PC Shipments Q3 2011

Jest to jednocześnie najbardziej dynamicznie rozwijający się koncern ze światowej czołówki, systematycznie powiększający udziały zarówno w segmencie konsumenckim, jak i biznesowym. Dyrektor naczelny Lenovo wierzy, że firma jest na dobrej drodze do zajęcia pozycji globalnego lidera rynkowego i ma wszystko, co potrzebne, by ten cel osiągnąć.

Asus N55SF — lepsze wrogiem dobrego! [test cz. 1]

Czy podzielacie entuzjazm dyrektora Lenovo? Którego z producentów PC darzycie największym zaufaniem i jesteście gotowi polecić jego produkty innym użytkownikom? Czy wybierając nowy komputer, przywiązujecie dużą wagę do marki? Czy może najważniejsza jest dla Was konfiguracja, a producent ma znaczenie drugorzędne?

Zobacz również: LG InnoFest

Źródło: Business Wire • Lenovo

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Xanadu - zapomniany przodek WWW. Kto naprawdę wymyślił hipertekst? V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie?