Dzwoni nieznany numer - sprawdź, czy jest bezpieczny

Dzwoni nieznany numer - sprawdź, czy jest bezpieczny
05.07.2022 18:48
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Codziennie na świecie wykonywane są miliony połączeń telefonicznych. Miliardy zarejestrowanych numerów sprawiają, że nie ma możliwości, iż nasz telefon rozpozna każdy z nich. To z kolei przekłada się na sytuacje, w których próbę kontaktu z nami podejmuje osoba kryjąca się za nieznanym nam identyfikatorem. Część z nas takich połączeń nie odbiera i uznaje je za niechciane, inni zwyczajnie obawiają się oszustw czy nadużyć. Okazuje się jednak, że możemy sprawdzić, czy dany numer jest dla nas bezpieczny.

Nieznany numer nie musi być niebezpieczny

Dlaczego boimy się nieznanych numerów lub wywołują u nas one ambiwalentne odczucia? Niemal codziennie słyszymy o próbach oszustw, naciągnięć czy nachalnych telemarketerach, którzy narażają nas na utratę czasu, pieniędzy i inne problemy. Nic więc dziwnego, że spora część użytkowników telefonów decyduje się na automatyczne odrzucenie połączenia, z którym skojarzony jest nieznany numer telefonu. Okazuje się jednak, że nie każdy nieznany nam (a właściwie pamięci naszego telefonu) identyfikator musi oznaczać zagrożenie czy nieprzydatne informacje. Okazuje się bowiem, że za takim połączeniem stać może na przykład bliska nam osoba, która z jakiegoś powodu utraciła dostęp do swojego urządzenia lub zmieniła numer. Z identyfikatorem może być również skojarzony przedstawiciel banku lub innego usługodawcy, z którego oferty korzystamy (w tym przypadku należy jednak zachować czujność, oszuści uwielbiają się bowiem podszywać pod takie usługi). Idealnym rozwiązaniem wydaje się więc być aplikacja lub serwis, które pozwalają na sprawdzenie, kto do nas dzwoni. Gdzie szukać takich rozwiązań i jak one właściwie działają?

Skorzystaj z opinii innych i sprawdź, kto do ciebie dzwonił

W sieci znajdziemy sporo rozwiązań, które pozwalają nam sprawdzić, czy dany numer telefonu może być niebezpieczny, szkodliwy lub nachalny. Większość z nich opiera się na opiniach użytkowników, którzy mieli z takim identyfikatorem i jego właścicielem do czynienia. Dobrym przykładem przydatnego narzędzia może być serwis https://infonumer.pl i powiązana z nim aplikacja. Dzięki nim jeszcze przed odebraniem połączenia mamy szansę sprawdzić, jaką reputacją cieszy się dany numer i czy wiadome jest, do kogo należy. Sami także możemy stać się częścią społeczności - każda opinia, wskazówka i wiedza się liczą. Tego rodzaju narzędzia często posiadają liczne opcje, które dostępne są po uiszczeniu opłaty. Przed skorzystaniem z serwisu czy aplikacji warto więc zapoznać się z regulaminem, cennikiem czy planem abonamentowym. Pozwoli nam to zarówno na spokojne korzystanie z aplikacji, jak i na wybranie opcji, która spełni nasze oczekiwania.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie