Japońskie rowery, które zmieszczą się w aktówce

Strona głównaJapońskie rowery, które zmieszczą się w aktówce
23.08.2010 19:00
Japońskie rowery, które zmieszczą się w aktówce
Marek Maruszczak
Marek Maruszczak

Składane rowery poza funkcją wynikającą z nazwy mają zwykle dwie wspólne cechy: są brzydkie i niewygodne. Żadne z tych stwierdzeń nie jest prawdziwe w przypadku tych japońskich składaków.

bEUHNRLV

Składane rowery poza funkcją wynikającą z nazwy mają zwykle dwie wspólne cechy: są brzydkie i niewygodne. Żadne z tych stwierdzeń nie jest prawdziwe w przypadku tych japońskich składaków.

Małe koła i nieelegancki kształt ramy czynią ze składanych rowerów łatwy do przenoszenia środek transportu, ale również oszpecają je, a nierzadko wpływają ujemnie na komfort jazdy.

381050750568316650
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/08/skladanyrower1.jpg)

Nowoczesne wynalazki w rodzaju rowerów przekształcanych w plecak może i wyglądają oryginalnie, ale daleko im do klasycznych projektów oferowanych przez producenta dwukołowców przedstawionych na zamieszczonych zdjęciach.

bEUHNRLX

Dostępne są dwie wersje składanych jednośladów: sportowa i miejska. Pierwsza jest wzorowana na klasycznych kolażówkach, druga została zaprojektowana specjalnie z myślą o japońskich biznesmenach. Choć w tym przypadku projektant nie zrezygnował z małych kół, to cała konstrukcja jest wciąż dość ładna.

381050750568513258
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/08/skladanyrower2.jpg)

Klasyczny wygląd wersji sportowej powinien spodobać się każdemu tradycjonaliście. W przypadku miejskich rowerów postawiono na funkcjonalność. Wysoko umieszczone siodełko umożliwia wygodną obserwację drogi, a podwójna rama świetnie nadaje się do przechowywania aktówki.

bEUHNRMd

Jeżeli zainteresował Was któryś ze składanych rowerów, to musicie niestety przygotować się na spory wydatek. Wersja sportowa, w zależności od wielkości kół, kosztuje od 2450 do 3000 funtów. Miejski składak jest nieco tańszy – 1250 funtów. Aby stać się właścicielem któregoś z pojazdów, należy złożyć e-mailowe zamówienie. Adres i szczegółową ofertę znajdziecie na tej stronie.

Skąd tak wysoka cena? Ramy są ręcznie wykonywane przez 71-letniego japońskiego mistrza rzemiosła, a w proces nakładania farby zaangażowano dwie różne firmy.

Źródło: CrunchGear

Udostępnij:
bEUHNRMh
Komentarze (0)
bEUHNRMT