Klasyka gier na koszulce. Kultowa marka Fred Perry stworzyła serię ubrań dla fanów Space Invaders

Graliście w Space Invaders i chcecie pokazać swój sentyment do gry? Pomoże w tym kultowa marka Fred Perry.

Zapukaj żeby otworzyć. Sesame: świetny pomysł na zamek do drzwi

Sesame to świetny zamek dla miłośników tajnych organizacji.

Gadżet dnia: zwiewający budzik-robot [wideo]

Sprawa jest poważna. Wyłączanie budzika w stanie półsnu i powrót do drzemeczki to problem, który dotyczy wielu z nas. A wyeliminować go da się jedynie... kupując budzik, który Wam zwieje i zmusi Was do podniesienia się z łóżka.

Gadżet dnia: Romo. Robot, którego podłączysz do smartfona [wideo]

Na moment, w którym każdy będzie miał własnego robota-lokaja, musimy jeszcze poczekać. Ale każdy użytkownik iPhone'a, który marzy o własnym robo-kumplu i ma 150 dolarów na zbyciu, powinien przyjrzeć się bliżej niejakiemu Romo.

Gadżet dnia: kanapa Retro Alien. Piękna, ale taka droga...

Pamiętacie szachy Space Invaders, o których pisałem w lutym? Chyba znalazłem kanapę, na której chciałbym siedzieć podczas rozgrywanych nimi partyjek...

Gadżet dnia: Story War. Rewelacyjna gra towarzyska

Gra o... opowiadaniu historii? Brzmi trochę jak gry RPG, choć - jak chwalą się autorzy - tu nie liczą się statystyki, samo opowiadanie historii jest najważniejsze. Dodatkowo mnóstwo tu odniesień do popkultury. Redakcja Gadżetomanii będzie w to grać!

Gadżet dnia: macki, które podłączasz przez USB. Tak, ruszają się [wideo]

Nie jest to może najbardziej praktyczna rzecz na świecie. Szczerze mówiąc, wyobrażam sobie (z dużym trudem, ale jednak) życie bez niej. Ale jeśli chcesz okazać swoje oddanie Cthulhu i mieć przy okazji najśmieszniejszą zabawkę w okolicy, nie znajdziesz nic lepszego.

Gadżet dnia: klocki Sifteo. LEGO + Nintendo + Apple?! [wideo]

Są takie dni, kiedy naprawdę żałuję, że moje dzieciństwo nie przypadło na trochę późniejsze czasy. Na przykład takie, w których mógłbym się bawić tymi niesamowitymi klockami. A co w nich właściwie takiego fajnego?

Gadżet dnia: długopis ze skanerem. Prawie jak sprzęt szpiegowski

Niezbyt często korzystam już z długopisu. A ze skanera jeszcze rzadziej. Okazuje się, że wystarczyło połączyć te dwa umierające wynalazki w jeden przedmiot, żebym nabrał wielkiej ochoty na zabawę nimi.

Gadżet dnia: jetpack. Zobacz 8 odrzutowych plecaków w akcji [wideo]

Wprawdzie nie stał się najpopularniejszym środkiem transportu, ale znany ze starych filmów science fiction jetpack można spotkać w realnym świecie. I trzeba przyznać, że przemieszczanie się nim wygląda bardzo efektownie. Przedstawiamy osiem najlepszych filmów z działającymi odrzutowymi plecakami!

Gadżet dnia: parasolka z "Łowcy androidów"

Na pierwszy rzut oka wygląda jak miecz świetlny z "Gwiezdnych wojen", ale to nie o ten film chodzi. Choć też występował w nim Harrison Ford. I też jest to klasyka science fiction. Już dziś możecie kupić parasolkę, która wygląda, jakby przyjechała z przyszłości.

Gadżet dnia: kołdra dla astronauty

Nie dajcie sobie wmówić, że nadaje się tylko dla dzieci. Zanim ceny kosmicznych wycieczek spadną do akceptowalnego przez większość z nas poziomu, wiele osób będzie musiało zadowolić się właśnie taką zabawką.

Gadżet dnia: szachy Space Invaders

Aktor i myśliciel Charlie Sheen przez cztery lata uczęszczał na terapię kontroli gniewu. Moja znajoma niedawno zapisała się na jogę. A ja, gdy potrzebuję się wyciszyć, gram w szachy. I właśnie odkryłem najlepszy zestaw na świecie.

Gadżet dnia: inteligentny widelec

Dziś niektórym może się to jeszcze wydawać absurdalne, ale już za kilka lat większość rzeczy, z których korzystamy, będzie podłączona do Internetu. Dobrze być przygotowanym i już teraz przyjrzeć się widelcowi stworzonemu z myślą o geekach.