Inteligentny głośnik Google Home: domowe centrum zarządzania

Google chce wprowadzić się do naszych domów. Będzie to możliwe dzięki inteligentnemu głośnikowi Google Home, dzięki któremu skorzystamy z usług głosowego asystenta Google Assistant.

dawno temu

Google Assistant: asystent głosowy, który rozumie kontekst wypowiedzi

Google Assistant zrozumie nie tylko sens wypowiedzianych słów, ale i towarzyszące im okoliczności. Asystent głosowy stał się w końcu inteligentny?

dawno temu

Korzystasz z Google na co dzień, ale nie wiesz, że…

Co oznacza nazwa Google i do czego służy przycisk Szczęśliwy traf, który od lat generuje tylko straty?

dawno temu

Autonomiczne samochody: nie tylko Google jeździ bez kierowcy

Kto i jakie pojazdy bez kierowcy zbudował i testuje w ostatnich latach? Najsłynniejsze, autonomiczne pojazdy to bez wątpienia samochody Google’a, jednak auta bez kierowcy są testowane przez wielu innych producentów.

dawno temu

UE wie, jak zniszczyć internet: podatkiem od linków i linkowaniem tylko za zgodą autora

Politycy są dla internetu groźniejsi niż bomby atomowe. Ich najnowsze pomysły podkopują fundamenty, na których opiera się globalna sieć. Chcą zgód i opłat za linkowanie.

dawno temu

Przekleństwo nowoczesności: aktualizacja termostatu zmieniła ich życie w koszmar

Coraz więcej przedmiotów podłączamy do internetu. Już nie tylko komputer czy telefon, ale też telewizory, a nawet lodówki czy termostaty. Dzięki technologii nasze życie staje się coraz wygodniejsze. Płacimy za to coraz mniejszym wpływem na to, co ...

dawno temu

Tak wygląda nowa wersja Google Glass

Na razie jednak Google Glass nie powstaje z myślą o zwykłych użytkownikach. Urządzenie ma być wykorzystywane przez pracowników.

dawno temu

Gadżet roku, rozczarowanie i najważniejsze wydarzenie według Czytelników Gadżetomanii

Które z tegorocznych gadżetów spotkały się z największym uznaniem? Co uważacie za największą porażkę? Zapraszamy na podsumowanie i prezentację wyników sond, w których Czytelnicy Gadżetomanii wskazywali najważniejsze gadżety, wydarzenia i porażki ...

dawno temu

Routerowa rewolucja. Będzie ładnie i prosto

Z czym kojarzy się router? Na pewno nie z urządzeniem, które chce się mieć na widoku. W najbliższym czasie się to zmieni.

dawno temu

Google kombinuje: Google Glass to… nowoczesny monokl?

Google nie rezygnuje z Google Glass i wciąż wierzy w ten projekt. Gigant wie jednak, że trzeba wymyślić coś nowego. Próby są bardzo ciekawe.

dawno temu

Google Glass: powstanie model bez wyświetlacza?

Mogłoby się wydawać, że największą zaletą Google Glass jest wyświetlacz. Google uważa jednak inaczej - stąd w planach jest też wersja bez “ekranika”.

dawno temu

9 najlepszych apek na Google Cardboard. Co ciekawego oferują tanie gogle VR?

Dzięki tanim i prostym w obsłudze goglom wirtualna rzeczywistość stała się dostępna dla każdego. Od czego zacząć przygodę z VR? Poznajcie najciekawsze aplikacje, napisane zmyślą o Google Cardboard i ich niezliczonym klonach.

dawno temu

Twitter zwalnia, a praca w Facebooku nie jest łatwa. Nie, wielkie korporacje to nie raj

Wielu jednak próbuje wmówić, że jest inaczej. Po co?

dawno temu

Historia według Google. Nie lubię ich Doodle'a!

Google Doodle na pierwszy rzut oka to sympatyczna grafika, zabawna ciekawostka. A mimo to - strasznie mnie wkurza!

dawno temu

Nie tylko Nexus, czyli Google i hardware. Dlaczego wizjonerzy nie podbili rynku?

Jak to się dzieje, że wielka i dysponująca ogromnymi możliwościami firma średnio radzi sobie na rynku sprzętu. Nie może nawiązać walki z konkurencją? A może ma zupełnie inne priorytety?

dawno temu

Sprawdzamy, jak Google manipuluje wynikami wyszukiwania. Czego nie chce nam pokazać?

Co w praktyce oznacza dla Polaka personalizacja wyników wyszukiwania? Sprawdzamy, jak zmieniają się wyniki Google’a w zależności od tego, co firma wie na nasz temat.

dawno temu

Co firmy robią z danymi które zostawiamy w aplikacjach i usługach?

Fabrycznie nowy telefon zaczyna po uruchomieniu wysyłać dane na nasz temat. Na podstawie jednoznacznych identyfikatorów powstaje profil, do którego przypisywana jest później cała nasza aktywność. Co dzieje się z zebranymi w ten sposób danymi?

dawno temu

Burning Man: spal kukłę na pustyni i zostań CEO Google'a. To zdarzyło się naprawdę

Impreza przepustką do kariery? W przypadku pewnego człowieka tak właśnie było: pojechał na festiwal Burning Man i… został szefem Google’a. Jak do tego doszło?

dawno temu

Strona internetowa tylko dla Żydów albo dla białych. Segregacja rasowa według Google’a

Związana z Google’em firma 23andMe zrywa z polityczną poprawnością: oferowana przez nią usługa pozwala na weryfikowanie internautów po rasie, kolorze skóry czy miejscu pochodzenia.

dawno temu

Acer Cloudbook – laptop z Windowsem 10 za 169 dolarów. Chromebooki mają konkurencję

Acer i Microsoft tworzą rywala dla Chromebooków. Nowy sprzęt nosi nazwę Cloudbook; to laptop z Windowsem 10, kosztujący 169 dolarów.

dawno temu

To mnie wkurza. Święte Google, czyli ile kosztuje darmowe u mistrza PR-u

O Google najczęściej mówi i pisze się dobrze lub bardzo dobrze. Gigant z Mountain View nie wzbudza kontrowersji, unika głośnych batalii patentowych, słynie z otwartości, darmowości i dobrego podejścia do zatrudnionych ludzi. Słowem milutki delfin w ...

dawno temu

Wszyscy umrzemy? Google postanowił to sprawdzić i tworzy lekarstwo na śmierć

- Jeśli zapytasz mnie dziś, czy możliwe jest przeżycie 500 lat, to odpowiem, że tak. – Bill Maris, Google.

dawno temu

Google nie ma racji: spacja może się przydać. Synaptics SmartBar - klawisz dotykowym panelem

Google spacji chce się pozbyć, Synaptics w nietypowy sposób ją wykorzystuje. I to właśnie ich pomysł bardziej do mnie przemawia.

dawno temu

Project Soli - Google ma pomysł, jak sterować gestami ubieralną elektroniką

Co nowego można wymyślić w kwestii sterowania gestami? Google udowadnia, że temat nie jest zamknięty, a analiza wideo nie jest jedynym rozwiązaniem. Zamiast kamery, śledzącej ruchy użytkownika firma z Mountain View zaproponowała coś znacznie ...

+ Pokaż więcej