DroneSentry-X z dachu samochodu rozwiąże problem podejrzanych dronów

DroneSentry-X to kolejny zaskakujący projekt DroneShield, którego celem będzie walka z podejrzanymi dronami. Tym razem rozwiązanie będzie jeszcze bardziej uniwersalne od poprzednich propozycji producenta.

dawno temu

DJI Mavic Mini oficjalnie. Dron, który mieści się w dłoni

Wyobraź sobie dron, który waży 249 gramów i mieści się w średniej wielkości dłoni, a przy tym może latać do pół godziny na jednym ładowaniu i rejestrować obraz w rozdzielczości 2720 x 1530 pikseli. Oto DJI Mavic Mini w telegraficznym skrócie.

dawno temu

Drony przemysłowe dla rolnictwa. Szykuje się rewolucja w zarządzaniu gruntami i walce z klęskami żywiołowymi

Firma DJI dąży do umocnienia pozycji wiodącego dostawcy dronów. Ostatnio zapowiedziała dwa nowe drony dla rolników i inicjatywę wspierania osób walczących ze skutkami klęsk żywiołowych.

dawno temu

SafeGyro – bezzałogowy statek powietrzny tworzony na Politechnice Lubelskiej

- Ryzyko odpowiedzialności cywilnej za spowodowanie wypadku przez operatora drona zostanie zmniejszone. Zwiększy się natomiast bezpieczeństwo sprzętu, często specjalistycznego i kosztownego - mówi Ksenia Siadkowska z Politechniki Lubelskiej.

dawno temu

Dron Yuneec Mantis Q. Tani, ale czy wart swojej ceny? Sprawdzamy

Yuneec Mantis Q to ciekawa alternatywa, dla droższych, półprofesjonalnych dronów do filmowania. Estetyka, obsługa i możliwości lotne stoją na wysokim poziomie. Niestety dron zawodzi w kluczowym elemencie: jakości filmów i zdjęć.

dawno temu

Dron, jak latająca ryba. Oto AquaMAV

Zespół z angielskiego uniwersytetu zbudował drona, który może wyskoczyć z wody nawet na 26 metrów. Napędza go wybuchowa mieszanka wody, powietrza i sproszkowanego karbidu.

dawno temu

Yuneec Mantis G: Dron 4K z gimbalem. Może być sterowany głosem

Firma Yuneec wypuści na rynek nowego drona. Model Mantis G ma kamerę 4K z gimbalem i kilka ciekawych społecznościowych opcji.

dawno temu

Bioniczny dron MetaFly. Niesamowita maszyna, która lata jak nietoperz

Dron bez śmigła? Da się zrobić! Wystarczy naśladować naturę. W ten sposób powstał MetaFly – bioniczna maszyna, przypominająca w locie motyla albo nietoperza.

dawno temu

Granat antydronowy. Złap drona w sieć i ściągnij na ziemię

Jak poradzić sobie z dronami, które stwarzają zagrożenie? Inżynierowie pracujący dla wojska wymyślili nowe rozwiązanie: antydronowy granat z siecią.

dawno temu

Test DJI Mavic 2 Zoom - Czy dron z zoomem ma sens?

Drony są coraz mniejsze i mądrzejsze. Mają również coraz lepsze kamery. Jedna rzecz była jednak do tej pory stała - ogniskowa obiektywu. Zapraszamy na test drona ze zmienną ogniskową, czyli z zoomem optycznym.

dawno temu

Tego drona nie da się rozbić! Ekstremalny test DJI Mavic 2 Pro

DJI Mavic 2 Pro to najnowszy dron firmy DJI. Ma bardzo dużą matrycę światłoczułą, system omijania przeszkód oraz nową technologię śledzenia obiektu. Sprawdzamy czy zapewnienia producenta pokrywają się z rzeczywistością.

dawno temu

DJI Mavic 2 Pro - recenzja porównawcza

DJI Mavic 2 Pro to najnowszy dron ze stajni DJI. W materiale wideo testujemy go pod każdym możliwym względem, sprawdzamy czy jest wart swojej ceny oraz porównujemy go do starszych dronów DJI.

dawno temu

DJI Mavic 2 Pro w naszych rękach! Oto pierwsze wrażenia [wideo]

Jako jedni z pierwszych w Polsce dostaliśmy najnowszego drona DJI - Mavica 2 Pro. Zapraszamy na nasze pierwsze wrażenia.

dawno temu

Bezpieczny dron Cleo. Latający monitoring, który schowasz w kieszeni

Na myśl o dronach przychodzą nam zapewne obrazy kwadrokopterów albo innych machin, straszących rozpędzonymi wirnikami. Twórcy maszyny o nazwie Cleo udowadniają, że można rozwiązać ten problem. Bezpieczny dron wygląda jak donut i mieści się w kieszeni

dawno temu

Dron Racemachine 2w1 dotrze wszędzie. Jeśli nie da się dolecieć, dojedzie do celu na kołach

Zdalnie sterowane pojazdy zawsze zapewniają wiele radości. Nie ma znaczenia wiek użytkownika czy jego zaawansowanie w sztuce kierowania na odległość – drony czy miniatury samochodów to gwarancja dobrej zabawy. A co powstanie, gdy połączymy jedne i ...

dawno temu

Drony do 500 zł

Za mniej niż 500 zł możemy kupić drona z kamerą pracującą w trybie FPV (First Person View), która sprawi, że będziemy mieć wrażenie, jakbyśmy siedzieli na pokładzie tego urządzenia. Drony do 500 zł mają też spory zasięg, który może wynosić nawet 300 ...

dawno temu

Drony do 300 zł

W cenie poniżej 300 zł dominują kwadrokoptery, czyli drony z czterema śmigłami. Niektóre modele tego rodzaju dronów wyposażone są w dosyć pojemną baterię, a dodatkowo w kamerę.

dawno temu

Drony do 200 zł

Drony to innowacyjne urządzenia, których popularność stale rośnie, a cena w związku z tym spada. Już za mniej niż 200 zł możemy kupić drona, który w wolnym czasie posłuży nam jako fantastyczna rozrywka.

dawno temu

Pomyślny test zaawansowanego drona jako pomocnika kuriera UPS

Doręczanie przesyłek autonomicznymi dronami będzie domeną nie tylko Amazona. Technologię rozwija także UPS, w urządzeniu widząc cenną pomoc dla kurierów. W jaki sposób zmieni to sposób dostarczania paczek?

dawno temu

Selfly: zaskakujące połączenie drona do selfie z obudową na smartfona

Dronów do selfie nie brakuje, ale tylko jeden z nich łączy się z obudową smartfona i mieści w kieszeni spodni. Jego twórcy zadbali także o sporą kompatybilność oraz zaskakująco niską cenę. Czym jeszcze się wyróżnia?

dawno temu

DroneGun: futurystyczna strzelba na drony unieszkodliwia nie niszcząc sprzętu

Jak sprowadzić na ziemię drona nie ryzykując uszkodzeniem drogiego sprzętu? Jest na to sposób. DroneGun pozwala pozbyć się latających intruzów, bezpiecznie sprowadzając ich na ziemię.

dawno temu

Drony DJI Mavic Pro i Inspire 2. Relacja z premiery i wywiad z przedstawicielem DJI

W niedzielę odbyła się polska premiera drona DJI Mavic Pro. Producent zaskoczył jednak wszystkich, prezentując od razu model przeznaczony dla profesjonalistów - DJI Inspire 2.

dawno temu

Przyroda kontratakuje. Ziemia jak Pandora z „Avatara”: zwierzęta atakują górnicze drony

Historia wymyślona przez Jamesa Camerona na potrzeby „Avatara” dzieje się naprawdę. W Zachodniej Australii orły atakują górnicze drony, utrudniając prowadzenie badań i powodując duże straty.