Wizja inteligentnej instalacji elektrycznej według Sony

Sony przedstawiło interesujący projekt gniazdek pozwalających na zaawansowane zarządzanie energią elektryczną. Co ciekawe, do danego kontaktu konkretne urządzenie będzie mogła podłączyć tylko uprawniona osoba.

dawno temu

Inteligentny system audio Opus [ISE 2012]

Brytyjska firma Opus, zajmująca się szeroko rozumianą automatyką dla tzw. domów inteligentnych, wzbogaca swoją ofertę domowych systemów audio. Na targach przedstawiła kolejne ciekawe moduły zwiększające możliwości układu.

dawno temu

Twine - najbardziej rewolucyjny gadżet od czasu wynalezienia komputera? [wideo]

Mocne słowa, ale nimi właśnie swój wynalazek reklamują studenci z MIT. Ta niepozorna, przypominająca mydło kostka, rzeczywiście może wprowadzić spore zamieszanie na rynku gadżetów. Autorzy projektu zapewniają, że będziemy mogli podłączyć ją do ...

dawno temu

Elektronika w służbie zdrowego snu [wideo]

Automatyczne zamykanie okien w sypialni – to brzmi jak szczyt lenistwa. Nie w tym przypadku. Poznajcie mężczyznę, który dzięki własnej pomysłowości może pospać trochę dłużej, nie przejmując się pociągami hałasującymi tuż pod jego domem.

dawno temu

Inteligentny i ekologiczny dom od IBM

IBM wraz z firmą Johnson Controls wkraczają w nową erę inteligentnych budynków. Celem jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i wody dzięki profesjonalnym instalacjom komputerowym giganta komputerowego oraz systemów budowlanych Johnson ...