Najnowszy telefon Apple - co warto wiedzieć?

Najnowszy telefon Apple - co warto wiedzieć?
27.07.2022 13:21
Źródło zdjęć: © materiały partnera
Artykuł sponsorowany

Rozwój technologii Apple zaskakuje nas na każdym kroku. Każda konferencja organizowana przez amerykańskiego giganta nowoczesnych technologii przynosi nowe rozwiązania i coraz to doskonalsze gadżety mające na celu ułatwienie codzienności. Oprócz iPadów, Macbooków, zarządzania domem za pomocą HomePoda, czy wciąż świeżych na rynku AirTagów pozwalających na precyzyjną lokalizację przedmiotów, najpopularniejszym na Polskim rynku pozostaje iPhone, czyli nowoczesny smartfon.

  • IPhone 14 - nowy model dostępny na rynku
  • IPhone 14 w Polsce - Podsumowanie przecieków
  • Premiera nowego modelu iPhone 14 - prawdopodobne ceny 

 

IPhone 14 - nowy model dostępny na rynku 

Każdego roku miliony użytkowników na świecie oczekują na premierę kolejnego modelu telefonu kosmówkowego proponowanego przez firmę Apple. Nic w tym dziwnego, najpopularniejsze smartfony Stanach Zjednoczonych zyskały popularność wśród wielu użytkowników. Zanim jednak przejdziemy do najnowszego modelu, warto zastanowić się, dlaczego Apple i proponowane przez nich rozwiązania są tak popularne? Przede wszystkim ogromną zaletą jest system wsparcia telefonów i pozostałych sprzętów elektronicznych. Co to oznacza? Głównie to, że wszystkie produkty otrzymują nowe oprogramowanie za pomocą aktualizacja, którą można wykonać na urządzeniu. Aktualizacje wychodzą niemal dla wszystkich modeli niezależnie, czy cały czas używasz nieco starszego iPhona 8, czy cieszysz się najnowszym iPhonem 13 Pro. Dzięki takiemu działaniu każdy telefon wygląda tak samo, a użytkownicy mogą korzystać z jednakowych funkcji. Co więcej, Produkty marki Apple mają znacznie dłuższy czas użytkowania niż produkty z oprogramowaniem androida. Szybszy system, możliwość ściągnięcia kilkunastu aplikacji nie powoduje przycinania się systemu telefonu, co okazało się niezwykle istotnym elementem podczas dokonywania wyboru. 

Jest jeszcze jeden szczegół, o którym mało kto wie. Często nowe funkcje dostępne, chociażby na mediach społecznościowych typu Instagram są dostępne w pierwszej kolejności dla osób posługujących się systemem IOS. Czemu tak się dzieje? Głównie dlatego, że to aplikacja pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, gdzie większość użytkowników posługuje się modelami wyprodukowanymi przez Apple. 

W sieci pojawiły się już przecieki, jak będzie wyglądać nowy iPhone 14, który swoją premierę najprawdopodobniej będzie mieć podczas oficjalnej konferencji amerykańskiej firmy, której data przypada na przełom lata i jesieni https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-kiedy-premiera-iphone-14.bhtml

IPhone 14 w Polsce - Podsumowanie przecieków 

Chociaż w przypadku standardowego modelu i modelu mini nie będzie zbyt dużej rewolucji, jeżeli chodzi o dotychczasowy design sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy pod lupę weźmiemy iPhone 14 Pro i Pro Max. W przypadku rozbudowanych modeli Apple chce zastąpić wszystkim dobrze znany notch dwoma niewielkimi otworami, które będą pełnić funkcje aparatu do wykonywania standardowych selfie i czytnika Face ID. To nie jedyna rewolucja, jaka czeka najnowsze modele. Od teraz obudowa ma być wykonana z ultralekkiego tytanu, co zdecydowanie ułatwi użytkownikom codzienne wykorzystywanie wszystkich funkcji telefonu niezależnie od jego wielkości. 

Bardzo ważnym elementem, który z pewnością zadowoli wszystkich konsumentów będzie jeszcze lepszy aparat, dzięki któremu twoje filmy będą nagrywane w 8K. Takie unowocześnienie da możliwość tworzenia materiałów video niczym prosto z ekranów kinowych, co w obecnych trendach widocznych w Social mediach jest niebywałą zaletą. W sieci pojawiło się wiele informacji na temat dodanych opcji, a jedną z nich jest autofocus, czyli automatyczne ustawianie ostrości. 

Jak przed każdą prezentacją ilość przecieków jest na tyle duża, że ciężko określić, które z nich są wyłącznie plotkami, a które prawdziwymi informacjami na temat nowego modelu. Jedna z nich brzmi, że twórcy chcą nawiązać do korzeni i wyglądem przywołać wspomnienia o sztandarowym modelu iPhone 4. Dowodem ma być przywrócenie touch ID. Dowodem mają być skargi wielu konsumentów, którzy w trakcie nawożonych obostrzeń mieli problem z odblokowaniem telefonu za pomocą Face ID, przez założoną na twarzy maseczkę. O ile ta rewelacja się potwierdzi, podobnie jak w przypadku notcha funkcja pojawi się wyłącznie w wersji PRO i PRO MAX. 

Premiera nowego modelu iPhone 14 - prawdopodobne ceny 

Urządzenia marki Apple zawsze budzą wiele emocji, dlatego nie inaczej może być w przypadku oczekiwania na premierę iPhona 14. Jak można się spodziewać cena smartfona od popularnej firmy nigdy nie należała do najtańszych i nie inaczej będzie w tym przypadku. Szacuje się, że standardowy model może kosztować około 4225 zł, natomiast wersja PRO 5165 zł i PRO MAX 5635 zł. Choć to nieoficjalne dane, patrząc na [poprzednie modele kwoty nie powinny znacznie się różnić. Oczywiście na ostateczny rachunek będzie z pewnością wpływać wybrany kolor, czy wariant pamięci wewnętrznej. 

Jedno jest pewnie, oficjalny komunikat pojawi się nie prędzej niż z początkiem września, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i czekać na premierę nowego modelu i prezentację dostępnych funkcji.

Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie