Pierwsza biblijna gra ruszyła na Facebooku. Czy odniesie sukces?

Strona głównaPierwsza biblijna gra ruszyła na Facebooku. Czy odniesie sukces?
21.08.2011 10:55
Screen z gry Journey of Moses (Fot. Hexify.com)
Screen z gry Journey of Moses (Fot. Hexify.com)

Choć na Facebooku nie brak nietypowych gier, do niedawna istniała słabo zagospodarowana nisza. Gry religijne, bo o nich mowa, doczekały się jednak w końcu godnego reprezentanta.

bESxsQbp

Choć na Facebooku nie brak nietypowych gier, do niedawna istniała słabo zagospodarowana nisza. Gry religijne, bo o nich mowa, doczekały się jednak w końcu godnego reprezentanta.

Gra Journey of Moses, która zadebiutowała na Facebooku na początku sierpnia, może pochwalić się sporym sukcesem – w krótkim czasie zdobyła ponad 64 tys. graczy. Wynik ten, choć w porównaniu z przebojami firmy Zynga nie robi wrażenia, można uznać za całkiem niezły gdy zwrócimy uwagę na biblijną tematykę gry.

[blo-link-inner href="http://vbeta.pl/2011/08/20/uke-interweniuje-w-aero2-darmowy-internet-przestanie-byc-fikcja"]UKE interweniuje w Aero 2. Darmowy Internet przestanie być fikcją?[/blo-link-inner]

bESxsQbr

Dzieło specjalizującej się w grach przygodowych firmy Hexify, Journey of Moses otrzymał niezłą oprawę – grafika i efekty dźwiękowe stoją na wysokim poziomie, a jak twierdzą twórcy, adresatem gry są wszyscy internauci w wieku od 13 do 70 lat.

Aplikacja, poza rozrywką, dostarcza również wiedzy na temat najważniejszych wydarzeń z życia Mojżesza. Podobnie jak wiele innych gier na Facebooku Journey of Moses oferuje również forum dla społeczności oraz możliwość gry z przyjaciółmi.

[blo-link-inner href="http://vbeta.pl/2011/08/20/szlezwig-holsztyn-wypowiedzial-wojne-facebookowi-kto-wygra"]Niemcy zakazują facebookowego Lubię to! Czy to już paranoja?[/blo-link-inner]

Czy będzie to sukces na miarę FarmVille? Choć Hexify ma na koncie nieźle przyjęte gry Legend Hunter i Treasure Legend, nie sądzę, by jej najnowsze dzieło zdobyło masową popularność. Z drugiej strony pierwsza gra tego typu może zachęcić producentów do tworzenia kolejnych aplikacji, odwołujących się do tematyki religijnej.

bESxsQbx

Co sądzicie o takich grach? Czy łączenie rozrywki z edukacją religijną to – Waszym zdaniem – dobry pomysł?

Źródło: All Facabook

Udostępnij:
bESxsQbB
Komentarze (0)
bESxsQcn