Najpiękniejsze gry 2D

Podziel się:

Najpiękniejsze gry 2D: RPG

Jestem jednym z tych ludzi, którzy uważają grafikę Chrono Triggera za lepszą od Mass Effect. Doceniam pieczołowitą animację, jaka została zaprezentowana w Planescape, Final Fantasy Tactics lub Arcanum. Po prostu sądzę, że nawet na tle innych gatunków gier wideo z piękną oprawą szeroko pojęte RPG-i mocno się wybijają.

Najpiękniejsze gry 2D na Amigę

Amiga, przyjaciółka, komputer marzeń. Ukochany sprzęt wielu polskich graczy dostarczył dziesiątek wspaniałych produkcji, setek godzin zabawy i rodził prawdziwe przyjaźnie oraz konflikty. Zobaczcie najpiękniejsze gry 2D, które przewijały się przez życie wielu Polaków.

Nowe gry w pikselowej oprawie - pokaż mi swój demake!

Moda na retro jest wiecznie żywa i dotyczy także gier wideo. Gracze lubią wyobrażać sobie, jak dana produkcja wyglądałaby w 2D i czasami… czasami wychodzi to fantastycznie. Zapraszam do przeglądania cudownych pixel-artów.

Najpiękniejsze gry 2D: Podążaj w prawo!

Go right! Podążaj w prawo! Biegnij w prawo! Hołd złożony podążaniu w prawo, hołd złożony grom w 2D umieszczony na YouTube podbił moje skostniałe serce.

Najpiękniejsze gry 2D: Pożegnanie

Czytelnicy wymienili bazylion ciekawych, dobrych i ładnych gier, o których nie wspomniałem z miliona powodów. Bo zapomniałem. Bo nie pasowały do koncepcji danej części. Bo mam inne wyczucie estetyczne. Bo nie grałem w nie. I tak dalej. Ale jako że słowo się rzekło – w tej części będę pisał o wielu grach przywoływanych przez Czytelników. O najpiękniejszych grach dwuwymiarowych.

Najpiękniejsze gry 2D: beat'em upy!

Chociaż teoretycznie miałem się zajmować dokończeniem tematu gier automatowych, w praktyce zajmę się chodzonymi bijatykami. Zbierając źródła do cyklu, uświadomiłem sobie, jak bardzo kocham ten gatunek i jak bardzo go zaniedbałem. A nie powinienem, oj, nie powinienem.

Najpiękniejsze gry 2D: Automaty

Ostatnio pisaliśmy o Amidze, rozmawialiśmy o Amidze, wspominaliśmy Amigę. Ale obok NESa i Amigi była jeszcze jedna platforma sprzed lat, a raczej typ platform sprzed lat, który powodował uśmiech na twarzy i zachwyt nad grafiką 2D u niejednego polskiego gracza. Automaty w budach pełnych żuli, nad morzem lub w ciężarówkach. Miejsca, gdzie traciliśmy żetony.

Najpiękniejsze gry 2D [cz.2.]

W drugiej części motywem przewodnim są gry przygodowe. Nie zapominam o typach Czytelników – dla wskazanych przez Was pozycji znajdzie się oddzielna część przeglądu, ponieważ jest ich tyle, że na to zasługują. Dziękuję również wszystkim za uczestnictwo w zabawie ;)

Najpiękniejsze gry 2D [cz. 1]

Moc wycinanek, starych dobrych gier wideo i pięknej, ręcznie rysowanej oprawy graficznej jest nie do przecenienia. W hołdzie dla gier nowych i starych, gier ponadczasowych, w hołdzie dla ich twórców przygotowaliśmy cykl dotyczący najpiękniejszych gier 2D.