Legendy RPG

Podziel się:

Legendy RPG: Final Fantasy VII

Świat kocha Final Fantasy VII na tyle, że wytrzymał film, który z materiałem źródłowym miał niewiele wspólnego, oraz przeżył nieudane próby tworzenia pseudosequeli. Dlaczego? Dlaczego ta gra jest taka wielka?

Legendy RPG: Deus Ex

Deus Ex to gra wybitnie ambitna i wybitnie udana. Jej sukces był niespodziewany, także dla autorów, ale jak rzadko w branży gier wideo - zasłużony. Odrobinę System Shocka, odrobinę Thiefa, przede wszystkim gra z pomysłem. Legenda cyberpunkowych gier wideo, czyli pierwszy Deus Ex do dziś godnie stoi obok nowych gier cRPG.

Legendy RPG: Final Fantasy

Pierwsze Final Fantasy rozpoczęło pochód ogromnej i ciekawej serii jRPG-ów, które na zawsze zmieniły świat. I chociaż dzisiaj trudno mówić o tej produkcji obiektywnie, to warto ją wspominać. I warto w nią grać.

Legendy RPG: World of Xeen (Might & Magic)

Dlaczego dziś nie robi się takich rzeczy? World of Xeen to jedna z najciekawszych gier wideo w historii, właśnie ze względu na swoją budowę i pomysł. Bo niełatwo połączyć dwa oddzielne RPG-i w jedną pozycję, nieprawdaż?

Legendy RPG: Diablo

Idea siekania setek potworów to w sumie nie za dobry pomysł na grę, prawda? Będzie można się nudzić. Trudno stworzyć prawdziwe wyzwanie. Gra nie będzie miała sensu. I z kim w to w ogóle grać?

Legendy RPG: Chrono Trigger

Powstał w 1995 roku jako wspólna inicjatywa dream teamu, którego wizją była nowa jakość w gatunku jRPG. Okazał się nie tylko tytułem wybitnym, ale przede wszystkim ponadczasowym i przypuszczalnie najlepszym z 16-bitowych. Chrono Trigger połączył dotychczasowe cechy dwóch wielkich serii japońskiego RPG i nie bez powodu stał się według wielu graczy i krytyków najważniejszą grą gatunku.

Legendy RPG: Arcanum

Idea Arcanum zrodziła się w głowach geniuszy z Troika Games, gdzieś w roku 1999. Wydana w 2001, na PC, gra przeszła generalnie bez większego echa w porównaniu do innych gier swojego okresu. Na szczęście fani gatunku nie zapomnieli jej – bo jak tutaj zapomnieć jedną z najwspanialszych produkcji w historii?

Legendy RPG: Gothic

Gothic był odważnym, pionierskim przedsięwzięciem. Samo tworzenie technologii gry zajęło 4 lata, a jak piszą twórcy – seria zaczęła przynosić zyski dopiero wraz z premierą dodatku do Gothic 2. Pomimo ogromnego kultu w krajach takich jak Niemcy czy Polska seria jest wciąż słabo znana na całym świecie. A szkoda.