Tajemnicze wynalazki

Podziel się:

Tajemnicze wynalazki [cz. 3]. Aparatura Johna Hutchisona

Lewitacja ciężkich obiektów, łączenie się i rozdzielanie przedmiotów wykonanych z drewna lub metalu, niewyjaśnione nagrzewanie się metali bez źródła ciepła, spontaniczne pękanie przedmiotów z metalu i ich znikanie. Brzmi jak fantastyka naukowa? Ta "fantastyka" miała miejsce w 1979 r. w domu niezwykłego człowieka, którego jedni nazywają szaleńcem, a drudzy geniuszem.

Tajemnicze wynalazki [cz. 2]. Nadajnik powiększający i wieża Wardenclyffe

Gdyby Nikola Tesla wciąż był wśród nas, to chciałbym go przeprosić. Zrobiłbym to w imieniu tych, którzy całe jego życie nazywali go oszustem i hochsztaplerem, kradnąc jednocześnie jego wynalazki. Zrobiłbym to w imieniu Tomasza Edisona, geniusza o wyjątkowo podłym charakterze, który kpił z dokonań Serba i oszukał go finansowo. Ten artykuł chciałbym poświęcić pamięci Nikoli Tesli. Naukowca, którego dziedzictwo wciąż kryje w sobie niesamowite zagadki.

Tajemnicze wynalazki [cz. 1]. Generator eteryczny

Gdyby wyobrazić sobie naukę jako drzewo, to mogłaby to być piękna, rozłożysta jabłoń z dorodnymi owocami pracy genialnych umysłów. Po bliższym przyjrzeniu okazałoby się jednak, że w środku korony znajduje się kilka gałęzi, na których wiszą przedziwne, wielobarwne owoce, które u jednych wzbudzają zachwyt, a u innych przerażenie.