Skaner

Podziel się:

Skaner: polski benchmark Catzilla i nasze zdjęcia w reklamach Google'a

W dzisiejszym wydaniu Skanera przeczytacie o wpadce Microsoftu, który odradza stosowanie własnego antywirusa, dowiecie się ponadto o polskiej grze obsługiwanej tylko jednym klawiszem i poznacie finalną wersję polskiego benchmarku Catzilla.

Skaner: brutalne tortury w GTA V, początki iPhone'a i Polak, który mógł zabić Hitlera

Redaktorzy Gamezilli dyskutują o brutalnej scenie tortur w GTA V, Gazeta.pl opowiada historię powstania iPhone'a, "Newsweek" pisze o polskich zamachowcach, którzy mogli zabić Hitlera już na początku wojny. A oprócz tego dziś w Skanerze cyfryzacja radia, filmowe wynalazki, które przydałyby się w życiu, oraz ustawa, która może zakończyć życie serwisów w stylu Pobieraczka.

Skaner: tajne archiwum polskich gazet, AMA z blogerem i prawdziwe wirusy komputerowe

W dzisiejszym wydaniu Skanera fenomen „Jesteś zwycięzcą”, krótka biografia Hiroshi Yamauchiego - twórcy potęgi Nintendo, wspomnienie wirusów komputerowych z czasów, gdy nie służyły zarabianiu, a do tego ciekawe AMA z blogerem, wywiad z założycielem Brand24 i odkrycie, że pracownicy NSA nie wierzą w wierność swoich partnerów.

Skaner: Wojna o czytniki e-booków, fanboje GTA kontra pecety, ślady imprez w Sieci

Marcin Meller dzielnie walczy z miłośnikami czytników e-booków. Łukasz Orbitowski dziwi się, że po imprezie są aż tak duże ślady imprezy w Sieci. W Gamezilli bronią GTA na pecety, w AntyWebie wieszczą koniec klawiatur, jakie znamy, a w Gram.pl piszą, że nie ma niczego za darmo. Z kolei w Dzienniku Internautów znajdziecie odpowiedź na pytanie, czy powinniśmy się obawiać pomysłów ZAiKS-u.

Skaner: oszuści z NK, wpadka polskiego banku i seks bez zobowiązań w brytyjskim parlamencie

W dzisiejszym wydaniu Skanera poznamy metody działania oszustów, którzy na użytkownikach NK zarobili ponad milion złotych, dowiemy się, co ciekawego można znaleźć w bankowym sprzęcie sprzedawanym na Allegro i sprawdzimy, co kręci brytyjskich strażników moralności.

Skaner: żałoba po Blipie, wrzesień 1939 w polskiej prasie, blogerzy wolą Instagram

W dzisiejszym Skanerze przypominamy, jak wyglądała propaganda sukcesu uprawiana przez polską prasę w pierwszych dniach kampanii wrześniowej, żegnamy Blipa (który miał zakończyć działalność 31 sierpnia, ale wciąż działa) i zdziwieni patrzymy na infografikę, z której wynika, że polscy blogerzy wolą siedzieć na Instagramie niż na Facebooku. A oprócz tego piszemy o zombie, SEO po polsku, budżecie amerykańskich służb i nagłym wzroście użytkowników TOR-a.

Skaner: wywiad z dilerem, konfiskata włączonego komputera i trailer Wiedźmina kontra rzeczywistość

W dzisiejszym Skanerze wywiad z administratorem Silk Road, największego w Sieci sklepu z narkotykami, ciekawa prezentacja sposobu, w jaki różne służby mogą skonfiskować komputer bez wyłączania go, oraz obywatelskie śledztwo Piotra Waglewskiego. A na deser porównanie postaci z trailera Wiedźmina 3 z grającymi je aktorami.

Skaner: sport w Internecie, najlepsze reklamy plażowe, niezwykła pamięć psów

W dzisiejszym odcinku przeglądu ciekawych tekstów z polskiego Internetu poczytacie o tym, jak media sportowe przenoszą się do Internetu, co potrafią zapamiętać nasze psy i jak z fantazją reklamować się na plaży. A na deser fantastyczny tekst o irracjonalnej miłości nie do tabletu, nie do Kindle'a, ale do książki papierowej. Oczywiście nie musicie się z nim zgadzać...

Skaner. Bloger plebejski, karty SIM w niebezpieczeństwie i jak mówić poprawnie

W dzisiejszym wydaniu Skanera swoje oblicze ujawni bloger plebejski, minister Biernacki będzie próbował lansu na pogromcę porno, Paulina nauczy nas, że „pierwsi” to nie „piersi”, a przy okazji poznamy losy Leni Riefenstahl i sposoby budowania osobistej marki.

Skaner: mity Grunwaldu, technologie nad polskim morzem, bloger kontra Orange

Czy to prawda, że pod Grunwaldem straciło życie tysiące ludzi? Jak wygląda crowdfunding po polsku? Czy w miejscowościach turystycznych nad polskim morzem da się korzystać z Internetu? Jak wyglądała na początku kostka Rubika? To wszystko i jeszcze więcej w naszym przeglądzie najciekawszych tekstów z polskiego Internetu.

Skaner: żydowski spisek w Warszawie, podatek od piractwa i Dropbox w niebezpieczeństwie

W dzisiejszym wydaniu Skanera poznamy wyjątkowo kuriozalną teorię spiskową i przekonamy się, że dwuskładnikowe uwierzytelnianie nie zawsze gwarantuje bezpieczeństwo, czego przykładem może być Dropbox. Ponadto Jacek Gadzinowski opowie, jak z krawaciarza stał się kitesurferem, Rosjanie pochwalą się nowym czołgiem, a pewien legendarny komputer będzie szukał nowego właściciela.

Skaner: technofetyszyści, urok dawnych giełd elektroniki i Spider-Man z probówki

W dzisiejszym wydaniu Skanera zajmujemy się technofetyszystami (takimi jak my wszyscy?), sprawdzamy, skąd biorą się nawałnice i czy da się wyhodować prawdziwego Spider-Mana, a także przypominamy sobie dzięki znanemu pisarzowi, jak wyglądały kiedyś giełdy elektroniki.

Skaner: dziurawe strony rządowe, Europa na podsłuchu i marny los telewizji 3D

Dzisiejsze wydanie Skanera to okazja, by poznać kulisy największej afery podsłuchowej w Europie, dowiedzieć się, że kamera w laptopie może nas niepostrzeżenie nagrywać, i przypomnieć, jak skomplikowaną operacją był zakup samochodu 30 lat temu.

Skaner: reaktywacja Peweksu w Sieci, zawód YouTuber, (prawie) cała prawda o graniu

W dzisiejszym wydaniu Skanera przyglądamy się reaktywacji marki Pewex w Internecie, poznajemy zawód YouTuber, dowiadujemy się, co wspólnego mieli wikingowie z jednorożcami, a także czytamy znakomity tekst Łukasza Orbitowskiego o tym, dlaczego tak lubimy grać (i dlaczego gry to zajęcie dla "dziadów", a nie dla młodzieży).

Skaner: lecimy na Marsa i nie wracamy, wspominamy erę VHS i ronimy łzy nad Napisy.org

W najnowszym odcinku Skanera poznamy wnętrze umysłu rodaka chcącego polecieć na Marsa i zostać tam do końca życia (czyli potencjalnie śmierci głodowej lub z uduszenia). Powspominamy nieco erę filmowych kaseciaków i zrobimy kolosalny upgrade Windowsa.

Skaner: paczkomaty w Dolinie Krzemowej, Majewski na YouTube, gry ze świata Star Wars

W dzisiejszym Skanerze piszemy o biznesmenie znad Wisły, który planuje ekspansję zagraniczną, o tym, jak dawne gwiazdy TV niekoniecznie miękko lądują na YouTubie, o piratach ściągających najgorsze kopie filmów i o polskim Twitterze, niszowym, ale znaczącym. Poza tym odsyłamy do przeglądu gier ze świata Star Wars, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Skaner: jak zhackować Google, cookies jako źródło zarobku i wywiad z pilotem F-16

W dzisiejszym odcinku Skanera przedstawiamy sposób, w jaki dwóch oszustów wyłudziło z eBaya 35 mln dolarów, prezentujemy ciekawy wywiad z pilotem F-16, wspominamy o Linuksie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a na koniec zastanawiamy się nad długą drogą kota, który z dzikiego drapieżnika stał się bohaterem YouTube’a.

Skaner: hakowanie i promocje po polsku, zdolni konstruktorzy oraz trauma audiobookowa

Dzisiejsze wydanie Skanera to bryza nieświeżego powietrza z meandrów polskiego Internetu, rodzimy konstruktor, który powinien założyć manufakturę i zarabiać spory pieniądz, oraz uzasadnione cierpienia młodego Wer... znaczy się Macieja Budzicha związane z audiobookami.

Skaner: straszne roboty, Google Glass na nosie Polaka, unijne dotacje od kuchni

W dzisiejszym odcinku Skanera zastanawiamy się, dlaczego tak bardzo boimy się imitacji człowieka; sprawdzamy, co trzeba zrobić, żeby dostać unijną dotację; analizujemy, dlaczego w Polsce nie powstają naprawdę innowacyjne start-upy; a także dowiadujemy się (od Polaka, który miał gadżet na własnym nosie), czy Google Glass to rzeczywiście coś fajnego.

Skaner: profesjonalne granie, cycki na Facebooku i wspomnienie admirała

W dzisiejszym odcinku Skanera znajdziecie krytyczne spojrzenie na branżę SEO, informacje o szybowcu startującym ze stratosfery i wspomnienia o człowieku, który zaatakował Stany Zjednoczone. A na dodatek garść ciekawostek o profesjonalnym graniu i wskazówki, jak skorzystać z kończącej się ulgi na Internet.