Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej

Podziel się:

Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza

Stare przysłowie głosi, ze tonący brzytwy się chwyta. Konstrukcje, które powstawały w III Rzeszy w czasie II wojny światowej, a zwłaszcza pod koniec tego konfliktu należą do najdziwniejszych maszyn wojskowych, jakie skonstruowano lub zamierzano zbudować.

Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki

Sprzęt wojskowy w większości armii świata wyglądał mniej więcej podobnie. Jak to z każdą regułą bywa, od tej również zdarzały się wyjątki. Pojazdy eksperymentalne, zbaczające z utartych ścieżek i rzucające wyzwanie wieloletniej praktyce, a czasem i zdrowemu rozsądkowi powstawały w niemal każdym z walczących państw. Co ciekawego wymyślili konstruktorzy w ZSRR?

Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 4]. Japonia i Włochy

Nietypowe konstrukcje dwóch najważniejszych sojuszników III Rzeszy są raczej mało znane. W czasie II wojny światowej Japończycy podbijali odległy region świata, a Włosi raczej nie wykazali się wybitnym talentem do wojowania. Nie znaczy to jednak, że sprzęt opracowany przez włoskich i japońskich inżynierów, jak choćby opisane w innym artykule podwodne lotniskowce, nie był wart uwagi. Co jeszcze ciekawego wymyślili?