Zróbmy sobie grę

Podziel się:

Zróbmy sobie grę [cz. 6]. Zyski, reklama, zbieranie ekipy

Ile zarabiają gry mobilne, jak tanio zapewnić swojemu tytułowi marketing, gdzie szukać dźwiękowca? Na te i inne zadane przez Czytelników Gadżetomanii pytania odpowiada Stan Just, producent z firmy 11 bit studios.

Zróbmy sobie grę [cz. 5]. Stan Just z 11 bit studios odpowiada na Wasze pytania!

W poprzednich odcinkach cyklu Stan Just, producent z firmy 11 bit studios (twórcy m.in. Anomaly: Warzone Earth) przybliżył Wam proces produkcji gry i opowiedział o pierwszych krokach przedsięwzięcia. Chcecie się dowiedzieć czegoś więcej? Pytajcie! Przekażemy Wasze pytania Justowi, a on udzieli na nie odpowiedzi!

Zróbmy sobie grę [cz. 4]. Zajrzyj do portfela

Opisałeś już swój pomysł? Zastanów się jeszcze raz nad planem jego realizacji. Czy masz wystarczająco dużo współpracowników? Czy mają oni odpowiednie umiejętności i doświadczenie? A jeśli tak, to ile czasu zajmie całe przedsięwzięcie?

Zróbmy sobie grę [cz. 3]. Określ najbardziej atrakcyjną konfigurację

Jeśli czytasz ten cykl, to pewnie nie jesteś z Activision i niestety masz ograniczone środki na realizację swojej wizji. Dlatego twoim celem powinno być zaoferowanie klientom (graczom) maksimum korzyści przy poniesieniu jak najmniejszych kosztów produkcji.

Zróbmy sobie grę [cz. 2]. Oceń swoje dziecko

Każdego dnia przeceniamy wartość naszych opinii i przekonań (tzw. efekt ojcostwa). Właśnie dlatego tak trudno przychodzi nam podjęcie próby krytycznego myślenia o własnym pomyśle. Bez tej krytyki jesteśmy świadkami sytuacji, w której po wydaniu gry ludzie z niedowierzaniem pytają: „Czemu im nikt nie powiedział, że ten pomysł jest do d#$%?!”.

Zróbmy sobie grę [cz. 1]. "Mam pomysł, więc teraz to już z górki..."

Myślałeś kiedyś o tym, żeby stworzyć grę komputerową, konsolową, mobilną? Masz trochę kapitału, żeby zainwestować w produkcję albo zdolnych kolegów? Zapraszamy do naszego poradnikowego minicyklu. O tym, jak wziąć się do pracy z głową, opowie Wam Stan Just z 11bit studios, firmy, której zawdzięczamy między innymi hit Anomaly: Warzone Earth!