Wideo dnia

Podziel się:

Wideo dnia: "Łowca Androidów" odtworzony... akwarelowymi obrazami

Konkretnie rzecz ujmując: powstało 12597 ręcznie malowanych obrazów. Tak, dobrze widzicie. Ponad DWANAŚCIE TYSIĘCY.

Wideo dnia: Polak pokonał Anglię w brytyjskim "Mam Talent"!

Który wers tej rewelacyjnej piosenki podoba się Wam najbardziej?

Wideo dnia: co zrobisz, jeśli zaatakuje cię stado ptaków? Głupi żart w stylu Hitchcocka

YouTube'owi dowcipnisie wpadli na pomysł, żeby zaatakować śpiących plażowiczów ptakami. Jak reagują ludzie, kiedy budzą się w tak niecodziennej sytuacji? Zobaczcie wideo.

Wideo dnia: od bezdomnego do elegancika w garniturze w niecałe 3 minuty

Czy bezdomny może znów wyglądać tak, jakby był pracownikiem Wall Street? Oczywiście! Wystarczy prysznic, dobry fryzjer i nowe ubranie, by delikwent zmienił się nie do poznania.

Wideo dnia: dzieła światowej sztuki ożyły w szalonej animacji

Co by się stało, gdyby postacie ze słynnych obrazów ożyły i zaczęły wchodzić ze sobą w interakcję? Byłoby dużo krwi, seksu i absurdu - jak u Monty Pythona.

Wideo dnia: magia Photoshopa, czyli jak powstają seksowne laski

Dziewczyny z magazynów czy reklam rzadko wyglądają na zdjęciach tak jak w rzeczywistości. Zobaczcie wideo pokazujące w prostej, zwięzłej i aż za bardzo oczywistej formie, jak powstają seksowne laski.

Wideo dnia: koty walczą z psami o miejsce do spania. Są odważne

Internet kocha koty. Psy przeważnie ich nie lubią. Zobaczcie wideo z odważnymi miauczącymi futrzakami, które walczą o terytorium.

Wideo dnia: 13 nawiązań do telewizyjnej i filmowej klasyki w GTA V

"Nieustraszony", "Powrót do przyszłości", "Miami Vice", "Kill Bill", "Breaking Bad"... GTA V pełne jest odniesień do filmów i seriali. Zobaczcie, co udało się wyłapać jednemu z fanów.

Wideo dnia: dzieci mu tego nie wybaczą [Banksy]

Czy brytyjski artysta przekroczył kolejną granicę? Młodsi Czytelnicy mogą być w szoku po tym, co zobaczą...

Wideo dnia: proces starzenia się pokazany w 5 minut. Zobaczcie świetną animację

Jak starzeje się człowiek? Teraz możecie to zobaczyć w 5-minutowym wideo, które w niesamowity sposób pokazuje to, czego nie jesteśmy zwykle w stanie zaobserwować gołym okiem.

Wideo dnia: odnawianie i kolorowanie starej fotografii (prawie) na żywo

Stare, zniszczone czarno-białe fotografie da się w programach do edycji grafiki przerobić tak, żeby wyglądały jak nowiutkie. Wymaga to co prawda mnóstwa czasu, ale za to efekt robi wrażenie. Zobaczcie wideo pokazujące, jak pracuje człowiek, który to potrafi.

Wideo dnia: najfajniejsze dziewczyny na Comic-Conie 2013

Catwoman, Kocica w butach, Supergirl, żeńska wersja Kapitana Ameryki... Zobaczcie wideo z najfajniej przebranymi dziewczynami, które przyjechały na tegoroczny Comic-Con do San Diego.

Wideo dnia: niesamowita kolorowa proteza nogi zrobiona z klocków LEGO

Pewna dziewczyna zrobiła sobie z klocków LEGO protetyczną nogę. Zobaczcie, jak wyglądał proces jej tworzenia i ilu kolorowych klocków trzeba było użyć.

Wideo dnia: najdziwniejsze sukienki, jakie widzieliście. Aktywowane spojrzeniem!

Projektantka Ying Gao stworzyła nietypowe sukienki: takie, które świecą w ciemnościach i dzięki systemowi śledzenia ruchów gałek ocznych zaczynają się poruszać, kiedy się na nie patrzy. Zobaczcie, jak prezentują się na modelkach.

Wideo dnia: Polak zbudował protezę ręki z LEGO. Zobaczcie, co potrafi!

Polski użytkownik YouTube'a zaprezentował na swoim profilu coś niesamowitego: sztuczną rękę, która działa niemal tak jak prawdziwa kończyna. Zbudował ją w całości z klocków LEGO.

Wideo dnia: pierwszy teledysk nagrany w kosmosie! Hadfield śpiewa "Space Oddity"

Całkiem profesjonalny teledysk nagrał w kosmosie kanadyjski astronauta Chris Hadfield. Zaśpiewał dobrze pasujące do sytuacji "Space Oddity" Davida Bowiego. I oczywiście sam zagrał na gitarze.

Wideo dnia: co Internet robi z naszymi mózgami?

Morze informacji, które codziennie przerabiamy, spędzając godziny w Internecie, nie pozostaje bez wpływu na to, jak myślimy. Zobaczcie w formie krótkiej animacji streszczenie książki Nicholasa Carra o tym, jak Sieć wpływa na nasze mózgi.

Wideo dnia: woda z moczu? Jak najbardziej! Czyli o tym, co się pije w kosmosie

Nasz ulubiony astronauta, Chris Hadfield, znów prezentuje na YouTube kosmiczną codzienność. W dzisiejszym odcinku podglądamy, skąd się bierze w kosmosie wodę.

Wideo dnia: jak się śpi w kosmosie? Podobno całkiem wygodnie

Kanadyjski astronauta Chris Hadfield znów prezentuje w Sieci, jak wygląda codzienność w kosmosie. Zobaczcie, jak się śpi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.