Detoks

Podziel się:

Krótka historia technofobii: demony z telefonu i Internet jako zły świat równoległy

Na marginesie dyskusji o detoksie od Internetu warto przypomnieć, że winę za rozmaite społeczne niepowodzenia wielokrotnie zrzucano na technologię.

Precz z detoksem! Technologie są po to, aby ich używać

Internetowy odwyk? Być może narażę się kilku osobom, ale napiszę bez ogródek: o ile korzystanie z Sieci nie wiąże się z uzależnieniem (a uzależnić można się niemal od wszystkiego), to – moim zdaniem – trudno o bardziej bezsensowny pomysł.

Detoks: czy da się żyć bez Internetu? [Waszym zdaniem]

Kiedyś nie było go w ogóle i ludzie jakoś sobie radzili, wielu z nas nawet to pamięta. Dziś większość nie wyobraża sobie bez niego życia, a tylko nieliczni decydują się świadomie na to, by zrezygnować z jego używania. Zastanawialiście się kiedyś: jak to jest żyć bez dostępu do Internetu?

Wideo dnia: dzień bez smartfona

Kiedy ostatnio zdarzyło się Wam zapomnieć wziąć rano z domu smartfona i spędzić bez niego cały dzień? Jakie nieprzyjemności czekały na Was z tego powodu?

Współcześni Robinsonowie. Niesamowite historie rozbitków, którym udało się przeżyć

Kilkanaście dni temu w środku wietnamskiej dżungli znaleziono dwóch mężczyzn, którzy żyli w niej od 40 lat. W latach 70. urugwajscy rugbyści przeżyli ponad dwa miesiące w Andach dzięki temu, że jedli ciała zmarłych. Historii osób, które przetrwały z dala od cywilizacji, nie wymyślają filmowcy. Pisze je życie.

5 rzeczy, które da się zrobić bez Internetu (choć zwykle robimy je przez Internet)

Choć przyzwyczailiśmy się korzystać z Internetu niemal w każdej dziedzinie życia, to globalna Sieć nie jest niezastąpiona. Czy gdyby jej nagle zabrakło, nasze życie ległoby w gruzach? Miejmy nadzieję, że nigdy nie będziemy uczestnikami takiego eksperymentu, ale na szczęście wciąż jeszcze są rzeczy, które przez Internet robimy z wygody, a nie z konieczności.

Życie na detoksie. Czy człowiek jest bardziej szczęśliwy, jeśli nie używa Internetu?

Czy bez Internetu da się żyć? Czy życie bez Internetu jest lepsze? Niektórzy uważają, że owszem, ma to sens, i udają się na dobrowolny detoks. Innych sytuacja zmusza do życia przez lata bez nowych technologii, a kiedy wracają, wyraźnie się gubią.

Gracjan, Baśka, Kominek, Pikej. 10 Polaków, którym przydałby się internetowy detoks

W te wakacje Gadżetomania prowadzi akcję Detoks. Pytamy, czy da się żyć bez Internetu, i pokazujemy, że są tacy, którzy tak potrafią. W dzisiejszym odcinku prezentujemy 10 Polaków, głównie celebrytów różnej maści, którym zdecydowanie przydałoby się choć kilka tygodni bez Internetu. Wśród nich są takie gwiazdy, jak Gracjan Roztocki, Pikej, Testoviron, ale także Kominek, Kuba Wojewódzki czy Zbigniew Hołdys.