Nowy, wspaniały sport

Podziel się:

Nowy wspaniały sport [cz. 4]. Fenomen esportu

Duże znaczenie dla rozwoju cyfrowej rywalizacji mógł mieć spadek popularności tradycyjnych sportów. Coraz częściej zmieniają się one w wyścig medycznych zbrojeń o wielkie pieniądze. W efekcie w krótkim czasie coraz więcej i więcej osób zaczęło traktować esport na równi z tradycyjnymi dyscyplinami. Wreszcie bardzo pozytywny wpływ mieli fani i zawodowi gracze.

Nowy wspaniały sport [cz. 3]. Początki cyfrowej rywalizacji

W turnieju „Deathmatch ‘95” wziął udział gracz, który w krótkim czasie stał się pierwszą gwiazdą porównywaną do zawodników zwykłych sportów. To młodzieniec zwący się Dennis „Thresh” Fong, którego talent eksplodował właśnie podczas turnieju.

Nowy wspaniały sport [cz. 2]. Czym jest esport?

Esport (a także e-sport oraz eSport) to skrót od electronic sport. Jest to zatem rywalizacja ludzi w grze wideo czy poprzez grę wideo. Rywalizację, która nie ma charakteru zabawy, lecz wyczynowych meczów.

Nowy wspaniały sport [cz. 1]. Powiadali, że e-sport nigdy nie zapełni stadionów…

Jeszcze kilka lat temu Prawdziwi Sportowi Dziennikarze opowiadali, że te dzieciaki grające na komputerach, nie mają najmniejszej szansy zapełnić stadionów; że nigdy nie wywołają emocji porównywalnych z Prawdziwą Sportową rywalizacją; że te całe zabawy nie przyniosą nikomu pieniędzy…