Jak to działa?

Podziel się:

IoT w produktach codziennego użytku - Transformacja w produkt SMART

Inteligentne urządzenia w dynamicznym tempie opanowały rynek. Zainteresowanie branżą IoT stale rośnie, dlatego coraz więcej producentów na całym świecie decyduje się na rozwój smart produktów. Dlaczego ludzie tak chętnie korzystają z inteligentnych urządzeń i jak przekształcić produkt codziennego użytku w produkt SMART? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Czym jest landing page - dlaczego warto tworzyć stronę docelową?

Stworzenie landing page to bardzo dobry sposób do tego, aby potencjalny klient mógł wykonać działania, na których nam zależy. W praktyce oznacza to, że nakłonimy go do skorzystania z usług, zakupu danego produktu czy też np. zapisanie się do webinar. Czym jest landing page i co zrobić, aby strona docelowa była skuteczna, a tym samym atrakcyjna dla naszych odbiorców? Podpowiadamy.

Gra o tron, czyli dlaczego pozycjonowanie stron internetowych się opłaca

Internetowy marketing przeszedł długą drogę - tak samo zresztą, jak internet sam w sobie. Reklama w Sieci przez ostatnie kilkadziesiąt lat dynamicznie się zmieniała. Miały na to wpływ rozwój technologii, zmiany społeczne, szeroki dostęp do internetu, ale również wydarzenia takie, jak pandemia koronawirusa.

Jak to działa? Kuchenka mikrofalowa

Projektowali sprzęt do zwalczania okrętów podwodnych, a wymyślili niezastąpiony sprzęt ADG. Tak w dużym skrócie można podsumować prace inżynierów, którzy chcieli lepszego radaru, a podarowali światu kuchenkę mikrofalową. Jak działa ten sprzęt?

Co to jest OCR?

Zamiast ręcznie przepisywać tekst, możemy powierzyć to zadanie komputerowi. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu możemy błyskawicznie „przepisywać” całe strony. Jest to możliwe dzięki technologii rozpoznawania znaków. Jak działa i czym jest OCR?

Jak to działa? Wyjaśniamy, skąd smartwatch wie, jak bije nasze serce

Coraz więcej smartwatchy i opasek sportowych oferuje funkcję pulsometru. Niekiedy jej uzupełnieniem jest badanie poziomu natlenienia krwi, a nawet pomiar ciśnienia. W jaki sposób umieszczone na nadgarstku urządzenie jest w stanie sprawdzić, co dzieje się w naszym ciele?

Jak działa bezprzewodowe ładowanie?

Gdyby Nikola Tesla wciąż żył, zapewne polubiłby na Facebooku profile Samsunga, Apple czy WiTricity. Marzenie wielkiego konstruktora i wizjonera spełnia się na naszych oczach – przewody przestają być potrzebne do przesyłania energii. Jak to działa?

Jak to działa? Cz. 11: drukarka atramentowa

Drukarka to banalne urządzenie, które po prostu jest i na które nie zwracamy większej uwagi. Sposób, w jaki obrazy są przenoszone z pamięci komputera na papier, potrafi jednak zadziwić. Szybkość, precyzja, mikroskopijny rozmiar elementów głowcy – to wszystko robi ogromne wrażenie.

Jak to działa? Cz. 10: aspiryna

Czy to nie fascynujące, że za pomocą substancji chemiczny można zmusić organizm do określonych zachowań? Jak to możliwe, że łykamy malutką tabletkę, a po kwadransie przestaje boleć nas głowa? Czy lek wie, gdzie znajduje się ból? Dziś w „Jak to działa?” zajmiemy się cudem biotechnologii.

Jak to działa? Cz. 9: Bluetooth

Bluetooth jest wszędzie, a korzystanie z niego jest bardzo wygodne. Ale czym on właściwie jest, a przede wszystkim: na jakiej zasadzie działa?

Jak to działa? Cz. 8: radio

Radio wydaje się dziś urządzeniem tak przestarzałym, że zasada jego działania nie może być trudna, prawda? W końcu jakie zaawansowane technologie mogły powstać w prehistorii, aż 120 lat temu?

Jak to działa? Cz. 7: silnik spalinowy

Dla naszych średniowiecznych przodków jadący samochód mógłby wydać się tworem magicznym. Zasada działania silnika spalinowego nie ma jednak nic wspólnego z magią.

Jak to działa? Cz. 6: laser

Główna broń imperialnych szturmowców niewiele ma wspólnego z prawdziwym laserem. Czyli z czym? Jak działa laser i dlaczego przecina nawet stal?

Jak to działa? Cz. 5: gaz kuchenny

Nie ma mniej rzucającego się w oczy domowego sprzętu niż kuchenka gazowa. Ona po prostu jest i działa w bardzo prosty sposób: odkręcasz kurek i przykładasz zapałkę. Czy wiesz jednak, jaką drogę musi przebyć gaz, aby do niej trafić?

Jak to działa? Cz. 4: piekarnik elektryczny

Piekarnik to kolejny ze sprzętów codziennego użytku, nad działaniem którego rzadko się zastanawiamy. Po prostu jest i pełni swoją rolę. Co naprawdę musi się stać, aby niedzielny kurczak upiekł się jak należy?

Jak to działa? Cz. 3: lodówka

Wszystkie urządzenia podłączone do prądu wydzielają ciepło, a lodówka chłodzi. Jak to możliwe? To nie czary ani zaprzeczanie prawom natury. To fizyka i chemia w najczystszej postaci.

Jak to działa? Cz. 2: Woda z kranu

„Mamo, tato, a jak to się dzieje, że odkręcam kran i leci woda?” - pyta cię kilkuletnie dziecko. Co odpowiadasz?

Jak to działa? Cz. 1: Oświetlenie

Jak to się dzieje, że naciskasz pstryczek, a lampa zaczyna świecić? Oto pierwszy z naszego cyklu artykułów objaśniających powszednie technologie, których działanie niewiele osób potrafiłoby wyjaśnić.