Rozdziobią nas kruki i drony

Podziel się:

Sztuczna inteligencja Google'a czyta z ruchu warg lepiej, niż ludzie. Wystarczy nagranie, by podsłuchać rozmowę

Możliwości oprogramowania Google’a po raz kolejny zaskakują. Po przeanalizowaniu tysięcy godzin nagrań wideo, sztuczna inteligencja potrafi – wyłącznie na podstawie obrazu – odczytać wypowiadane słowa z ruchu warg.

Koniec samotności za kierownicą. Oto Kirobo Mini – zbudowany przez Toyotę robotyczny towarzysz podróży

Ma 10 centymetrów długości i mieszka w uchwycie na napoje. Miniaturowy robot poprawi nasze samopoczucie i da iluzję, że nie jesteśmy samotni.

Seks i prywatność w Internecie: szpiegujący wibrator

Zagrożenie dla naszej prywatności może nadejść z niespodziewanej strony. Szpiegiem, który ujawni nasze wrażliwe dane może okazać się nowoczesny wibrator.

Paranoicy mieli rację. Zakryj kamerę w laptopie - ostrzega szef FBI

Zaklejanie kamery w laptopie mogło wydawać się przesadną ostrożnością, jednak niedawno mogliśmy zobaczyć, że robi to m.in. Mark Zuckerberg. Okazuje się, że zasłonięcie kamery doradza również szef FBI. Dlaczego?

Akumulator zdradzi twoją tożsamość i sprawi, że zapłacisz wyższe rachunki

Informacja o poziomie naładowania akumulatora w naszym laptopie czy smartfonie wydaje się mało istotna. Pozory mylą: nie tylko zdradzi naszą tożsamość, ale sprawi, że zapłacimy więcej za różne usługi.

Router Wi-Fi pozwala na identyfikowanie ludzi z 95-proc. dokładnością. Nawet przez ściany!

Otaczające nas sieci Wi-Fi mogą służyć nie tylko do przesyłania danych. Istnieją narzędzia, dzięki którym Wi-Fi może stać się skutecznym narzędziem inwigilacji.