Google

Firma
Google

Google to firma, która zaczynała od jednej, dobrze działającej usługi - wyszukiwarki internetowej. W ciągu kilkunastu lat stała się jedną z najważniejszych firm w branży IT, a z jej usług większość z nas korzysta na co dzień.

Google to największa wyszukiwarka internetowa. Wystarczy wpisać hasło, żeby uzyskać dostęp do wielu stron, które opisują bądź poruszają wybraną przez nas kwestie.

Autorzy stron lub blogów mogą zarabiać na zamieszczaniu linków sponsorowanych i reklam w wynikach wyszukiwania. Odpowiada za to system Google AdWords oraz serwis AdSense.

Google oferuje też kilka innych aplikacji i stron. Jedną z najpopularniejszych funkcji jest Gmail, czyli popularna poczta internetowa. Warto też wymienić Google Maps czy Google Earth. Pierwszy serwis pozwala oglądać mapy z całego świata, natomiast drugi wyświetla zdjęcia satelitarne.

Zalety Google

  • Najpopularniejsza wyszukiwarka świata
  • Niezliczona ilość indeksowanych stron
  • Gmail
  • Google Maps i Google Earth

Wady Google:

  • Kontrowersje związane z polityką prywatności
0.00
0 głosów

Google: newsy, testy i recenzje

Google Stadia chwalona przez deweloperów

Chromebooki dostępne w polskich sklepach

Laptopy z systemem operacyjnym Google’a nie cieszą się w Polsce dużą popularnością. Czy słusznie? Sprawdzamy, jakie modele i za ile możemy kupić w polskich sklepach.

dawno temu

Daydream: mobilny system wirtualnej rzeczywistości Google'a

Na konferencji Google I/O pokazano wiele nowości, a jedną z najciekawszych jest platforma wirtualnej rzeczywistości Daydream. Rozwiązanie VR Google'a zadebiutuje jesienią ze smartfonami opartymi na Androidzie N. Co wiadomo o nim już teraz?

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie