Facebook

Firma
Facebook

Facebook to społecznościowy gigant. Powstał w lutym 2004 roku. Głównym twórcą serwisu jest Mark Zuckerberg.

Portal pozwala na komunikowanie się ze znajomymi, tworzenie grup dyskusyjnych czy fanpage'ów – stron umożliwiających kontakt z artystami, twórcami czy po prostu sławnymi osobami.

Na Facebooku użytkownicy mogą dzielić się zdjęciami, filmami i informacjami, które zamieszczane są na tablicy. Dziś w ten sposób łatwo wypromować bloga czy własną stronę, która w szybki sposób może dotrzeć do ogromnej grupy użytkowników – wystarczy, że będzie zbierać „lubię to”. Na Facebooku można też grać – samemu bądź też rywalizując ze znajomymi lub innymi graczami

Działalność Facebooka skupia się nie tylko na społecznościowych funkcjach. Firma wykupuje twórców aplikacji czy stron, które można zintegrować z portalem. Jednym z najgłośniejszych zakupów Marka Zuckerberga jest przejęcie twórców Oculus Rift.

Zalety Facebooka:

  • Łatwy i szybki kontakt ze znajomymi
  • Ogromna baza użytkowników – można rozmawiać z ludźmi z całego świata
  • Prosta obsługa

Wady Facebooka

:

  • Pożeracz czasu
  • Mnóstwo bezwartościowych treści
1.00
1 głos

Facebook: newsy, testy i recenzje

Studio PlayStation 5 highlight: Adam Zdrójkowski – Fenomen kontrolera DualSense

Demotywatory usunięte z Facebooka. Polski serwis dostał bana

Trwa wielka czystka w serwisach społecznościowych. Tym razem – obok profili kontrowersyjnych polityków i organizacji – na czarna listę trafił popularny, polski serwis. Prawie 2-milionowa społeczność została usunięta z Facebooka.

9 miesięcy temu

Wszyscy jesteśmy produktami wykreowanymi przez koncerny

Świat jest niczym więcej jak wykreowaną formą życia nie wartą więcej niż 99 centów. Żyjemy w społeczeństwie projekcji, tworzymy własne ja. Zastanawialiście się ile z tego jest tylko naszym wyobrażeniem, ile kłamstwem, ile pragnieniami? Alexey Marfin ...

dawno temu

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie