Zmieniaj kanały jednym ruchem dłoni

Panasonic VIERA DMP-HV200

Panasonic VIERA DMP-HV200

Znacie ten ból, gdy potrzebujecie zmienić kanał albo zwiększyć głośność telewizora, ale jak na złość nie możecie znaleźć pilota? Rozwiązaniem takich problemów byłby telewizor sterowany za pomocą ruchów dłoni. Panasonic wprowadza na rynek przenośny TV z taką właśnie technologią.

Wbrew zapewnieniom producenta to nie pierwszy telewizor z technologią sterowania gestami. Na Gadżetomanii już parokrotnie pisaliśmy o takich produktach (przykładem niech będą telewizory Toshiby). Jest to jednak zdecydowanie najmniejszy jak dotąd telewizor, który można obsługiwać zdalnie, bez pomocy pilota.

Rok 1936 – wtedy powstały pierwsze filmy 3D

Panasonic VIERA DMP-HV200 ma wodoodporny ekran LCD o przekątnej 10,1 cala, rozdzielczości 1024×600, Wi-Fi, wejście kart SDXC oraz port USB 2.0. Ekran sterowany za pomocą gestów pozwala na zmianę kanału (przesuwając ręką w lewo lub prawo) i regulację głośności (ruszając ręką po przekątnej). Gesty są wykrywane przez dwa czujniki ruchu. Wadą sprzętu jest ich zasięg — zaledwie 5–10 cm. Dlatego pewnie wraz z telewizorem producent nadal dostarcza tradycyjnego pilota.

Zasięg czujników

W zamyśle producenta ten niewielki telewizor może posłużyć jako kuchenny gadżet, który umili czas spędzony przy gotowaniu. Możliwość sterowania gestami jest szczególnie przydatna, gdy mamy brudne ręce. Kuchenne przeznaczenie produktu Panasonica wspiera też specjalna strona z przepisami dostępna dla użytkowników telewizora (niestety w języku japońskim).

Ile energii zużywa twój telewizor?

Produkt dostępny będzie od 18 marca początkowo tylko w Japonii w cenie 640 dolarów.

Zobacz również: Największy na świecie zakrzywiony telewizor LG OLED TV 4K

Źródło: crunchgear.com

Podziel się:

Przeczytaj także: