Rower elektryczny - jaki kupić i za ile?

Rower elektryczny

Rower elektryczny

Rower elektryczny to ciekawy i użyteczny wynalazek. Pisaliśmy o nim już na Gadżetomanii nie raz, więc w końcu pora, aby przejrzeć dostępne na polskim rynku modele i porównać ich parametry. W zestawieniu pięć rowerów w rozsądnej cenie i — dla porównania — jeden drogi.

TOP 10 prototypów rowerów, które nigdy nie ujrzały światła dziennego

Najtańszy rower elektryczny, jaki udało mi się znaleźć, to kosztujący około 2000 zł INTB-302 (Interbike 302). Wyposażono go w ołowiowo-kwasowy akumulator 36V 7Ah, który po sześciogodzinnym ładowaniu pozwoli na pokonanie dystansu do 35 kilometrów - w zależności od rodzaju terenu. Jeśli chcemy poszaleć po pagórkach i górkach, bateria wystarczy tylko na jakieś 15 kilometrów jazdy. INTB-302 pozwala na rozpędzenie się do 25 km/h.

INTB 302

Drugi rower elektryczny to również ta sama firma, lecz inny model. Większy o 3 numerki, czyli INTB-305. Jego cena jest także wyższa od kosztu zakupu poprzednika — wynosi od 2200 do 2400 zł (w zależności od sklepu). Czym się różni od modelu 302? Lepszy akumulator (36V 10Ah), dzięki któremu możemy osiągnąć nawet dystans sześćdziesięciu kilometrów.

INTB-305

Elektryczny rower terenowy

Trzeci rower elektryczny, jaki mogę zaproponować, to EcoTown. Za 3300 zł dostajemy za to maszynę, która waży 26 kilogramów, wyposażona jest w lampy i panel LED, bezszczotkowy silnik w przednim kole, który zasila bateria 24V 10Ah. maksymalna szybkość maszyny to 25 km/h. Nie jest ona jakaś zawrotna, ale rower — zgodnie z nazwą — ma być alternatywą do przemieszczania się po zakorkowanych miastach. Jedno ładowanie baterii (od 5–8 godzin) wystarczy na pokonanie ok. 40 kilometrów.

Zobacz również: Cyfrowe dzieciaki odc. 1: Jak dzieci widzą technologie

EcoTown

Ten rower elektryczny zasuwa 193 km/h!

Kolejny rower elektryczny w moim zestawieniu pochodzi od tego samego producenta — EcoBike. Jest to EcoTrip. Służy on nie tylko do przemieszczania się w mieście, ale także do krótkich wypadów poza nie. Pozwala on na jazdę w dwóch trybach - normalnym oraz ze wspomaganiem za pomocą silnika elektrycznego. Bateria pozwala na przemierzenie sześćdziesięciu kilometrów na jednym ładowaniu. Szybkość, jaką osiągniemy, wynosi 25 km/h, a zapłacimy za sprzęt 3400 zł.

EcoTrip

Mniej więcej tyle samo (ok. 3290 zł) zapłacimy za rower elektryczny EKO N250. To góral z silnikiem elektrycznym, który zasilany jest akumulatorem litowo-żelazowo-fosforowym (Li-FePO4) 36V 10Ah. Po trwającym 6–8 godzin ładowaniu przejedziemy na nim ok. 50 kilometrów z taką samą prędkością jak prezentowane przed chwilą Eco — czyli 25 km/h.

EKO N250

Przedstawiłem pięć rowerów elektrycznych w osiągalnej dla każdego cenie, natomiast Gazelle Orange Xtra Innergy to rower elektryczny, który wymaga już wydania sporej sumy — około 10 000 zł. Za co tyle? Za możliwość przejechania na jednym ładowaniu 90 kilometrów, inteligenty akumulator litowo-jonowy Sanyo 36/7Ah, zasilający silnik bezszczotkowy 250W, a także przednie i tylne lampy z czujnikami światła.

Gazelle Orange Xtra Innergy
Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Nauka:

Tragedie w przestworzach - ataki na samoloty cywilne. Znacznie więcej niż podają media! 9 najgroźniejszych epidemii w historii ludzkości. Ebola i zika wypadają przy nich niewinnie Jak parzy meduza? Ten film wyjaśnia, dlaczego spotkanie z parzydełkami tak bardzo boli Juliusz Verne - trafione i nietrafione przepowiednie kultowego pisarza Artyleria bez prochu. Machiny wojenne z dawnych wieków Wynalazki Leonarda da Vinci. Nad czym pracował renesansowy geniusz? Stare i nowe stacje orbitalne. Co krąży nad naszymi głowami? Zobacz świat tak, jak widzi twój pupil. Spójrz okiem kota, psa i... ptaka Algorytm jest bogiem Układ QWERTY i szybkie pisanie. Długa historia technologicznego mitu Gigantyczne bombardy, moździerze i armaty. 9 największych dział, jakie kiedykolwiek zbudowano 23 pechowców, których zabiły ich własne wynalazki Najbardziej niedoceniane czołgi II wojny światowej 10 niesamowitych faktów na temat piersi Technologiczne mity. Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi lotnikami. Kto ich ubiegł? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 3]. III Rzesza Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 1]. Związek Radziecki 10 okrętów, które wygrały wojnę na morzu. Najciekawsze lotniskowce II wojny światowej Stalowe monstra. Najdziwniejsze czołgi z pionierskiego okresu rozwoju broni pancernej 9 najkrwawszych dyktatorów XX wieku. Nie tylko Hitler i Stalin! Największe bombowce strategiczne II wojny światowej Ludzkie oko może zobaczyć niewidzialną podczerwień. Jak to możliwe? Pas Van Allena: odkryto niewidzialną tarczę, która chroni Ziemię przed promieniowaniem Szalone wynalazki przyszłości. Wybieramy najlepiej zapowiadającą się innowację