Jak wyglądały przenośne telefony w 1964 roku?

Ludzkość marzyła o przenośnych telefonach praktycznie od początku istnienia telekomunikacji. W Stanach Zjednoczonych w 1964 roku aż 1,5 miliona osób korzystało z podobnych udogodnień - to nie żart. Jak wyglądały starodawne komórki prawie 50 lat temu?

Jak wyglądały przenośne telefony w 1964 roku?
Paweł Żmuda

Ludzkość marzyła o przenośnych telefonach praktycznie od początku istnienia telekomunikacji. W Stanach Zjednoczonych w 1964 roku aż 1,5 miliona osób korzystało z podobnych udogodnień - to nie żart. Jak wyglądały starodawne komórki prawie 50 lat temu?

Wynalazki podobne do tego widocznego na zdjęciu instalowano w samochodach osobowych. Sygnał wysyłany przez urządzenia był tak silny, że powodował migotanie świateł w autach, w których się znajdowały. Jak widać, pierwsze komórki były znacznie bardziej nieporęczne niż wywołujące uśmiech politowania urządzenia należące do "tygrysów biznesu" na początku lat 90. ubiegłego wieku.

Obraz

Sprzęt był niesamowicie drogi i bardzo, bardzo ciężki. Wsparcie dla technologii zapewniał operator AT&T i uruchomiona przez niego usługa "Improved Mobile Telephone Servive". Ciekawe, czy za następne pół wieku będziemy śmiać się, widząc archiwalne zdjęcia takiego sprzętu, jak chociażby iPhone 4 lub HTC HD7 z systemem Windows Phone 7.

Źródło: wb6nvh

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.