Cut Chair - jak to możliwe, że stoi?

Mimo poważnych uszkodzeń wydaje się, że to krzesło nadaje się do użytku. Do tego wygląda tak, jakby rzeczywiście naginało prawa fizyki. Na czym polega sztuczka?

Cut Chair
Cut Chair
Grzegorz Nowak

02.05.2011 11:16

Mimo poważnych uszkodzeń wydaje się, że to krzesło nadaje się do użytku. Do tego wygląda tak, jakby rzeczywiście naginało prawa fizyki. Na czym polega sztuczka?

Cut Chair
Cut Chair

To, co widzicie na obrazkach, nie jest prawdziwą konstrukcją, ale konceptem. Różnych pomysłowych koncepcji pojawia się na Gadżetomanii sporo, jednak rzadko mamy do czynienia z koncepcją iluzji. Twórcą tego krzesła, które na pierwszy rzut oka przeczy prawom fizyki, jest Peter Bristol - pracownik firmy Carbon Design Group zajmującej się projektowaniem.

Cut Chair
Cut Chair

Sztuczka sprawiająca, że pocięte krzesło stoi, jest w gruncie rzeczy prosta. Pod dywanem, na którym stoi krzesło, znajduje się ukryta platforma. To właśnie do niej jest przytwierdzona cała konstrukcja. Dzięki temu jedna noga utrzymuje całe krzesło, które ma być tak wytrzymałe, że utrzyma ciężar siedzącego.

Wyjaśnienie sztuczki
Wyjaśnienie sztuczki

Kiedy zobaczyłem ten koncept, od razu przyszła mi do głowy inna iluzja, która na pierwszy rzut oka jest niemożliwa bez tajemnych zdolności. Znacie sztuczkę z lewitującym Hindusem?

Źródło: yankodesign.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.