Pierwszy giętki e‑papier już w kwietniu?

Z niecierpliwością czekam, kiedy e-papier będzie wyglądał niemal tak samo jak normalna kartka papieru. Firma LG robi krok do przodu, zapowiadając wypuszczenie na rynek pierwszych giętkich paneli. Czyżby zbliżała się rewolucja wśród producentów e-czytników?

Fot. LG
Fot. LG
Grzegorz Nowak

29.03.2012 | aktual.: 10.03.2022 15:50

Z niecierpliwością czekam, kiedy e-papier będzie wyglądał niemal tak samo jak normalna kartka papieru. Firma LG robi krok do przodu, zapowiadając wypuszczenie na rynek pierwszych giętkich paneli. Czyżby zbliżała się rewolucja wśród producentów e-czytników?

Jako bibliofil, który nie stroni od technologii, mam cichą nadzieję, że e-czytniki przyszłości nie będą się wiele różnić od dzisiejszych książek. Wystarczyłoby je podłączyć przez USB do komputera, wrzucić odpowiedni plik i gotowe - na elastycznych stronach pojawiałby się litery i obrazy. Na razie jednak trzeba skupić się na bardziej realnych rozwiązaniach.

Fot. Flickr.com/Cloned Milkmen/lic. CC
Fot. Flickr.com/Cloned Milkmen/lic. CC

LG przymierza się do produkcji giętkich paneli - będzie można zobaczyć je już w przyszłym miesiącu. Czarno-biały e-papier przyjmie formę 6-calowego ekranu o rozdzielczości 1024 x 768, który będzie można wygiąć do 40 stopni bez obawy o to, że pęknie. Zastąpienie szkła tworzywem sztucznym sprawia, że ekran będzie lżejszy, cieńszy (0,7 mm) i bardziej odporny na uszkodzenia (upadek z wysokości 1,5 metra nic mu nie robi).

Oczywiście o giętkich ekranach tego typu słyszeliśmy już od dawna. Pracują nad nimi również inne firmy, pamiętacie chociażby giętki e-papier Sony? Zapowiada się więc ostra konkurencja na tym rynku i skorzysta na tym przede wszystkim zwykły użytkownik. Trzymam rękę na pulsie w oczekiwaniu na nową generację czytników. Niestety na razie nie wiadomo, jaką będzie miał cenę i kiedy dokładnie (oprócz tego, że w kwietniu) pojawi się na rynku nowy produkt LG.

Źródło: slashgear

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.