Zenithink ZT‑180 - co potrafi tablet z Androidem 2.1?

Czy tani tablet musi mieć kiepskie komponenty? Różnie to bywa. Czasem tania "chińszczyzna" może mieć nowoczesne rozwiązania. Dobrym przykładem Zenithink ZT-180, wyposażony w Android 2.1 oraz ARM Cortex A8. Jakie ma wady i zalety? Przyjrzyjmy się całej specyfikacji urządzenia.

Zenithink ZT-80
Zenithink ZT-80
Henryk Tur

Czy tani tablet musi mieć kiepskie komponenty? Różnie to bywa. Czasem tania "chińszczyzna" może mieć nowoczesne rozwiązania. Dobrym przykładem Zenithink ZT-180, wyposażony w Android 2.1 oraz ARM Cortex A8. Jakie ma wady i zalety? Przyjrzyjmy się całej specyfikacji urządzenia.

Dotykowy ekran ma przekątną 10-cali. Pozwala na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1024x600 i jakości 720p. Procesor to ZT-180 na rdzeniu ARM Cortex A8. Niestety, pamięć RAM to zaledwie 512 MB i to DDR, więc można się spodziewać sporego spowolnienia podczas uruchomienia kilku procesów na raz. Na przechowywanie danych możemy użyć karty SSD o pojemności maksymalnie 16 GB.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/06/ZenithinkZT81.jpg)

Tablet Malata A1001 - z Tegrą i Windows 7

Jak już wspomniałem, systemem operacyjnym jest Android 2.1. A skoro Android, to musi być połączenie z siecią. W tablecie Zenithink ZT-180 mamy moduł Wi-Fi oraz wbudowany Ethernet. Jest także wejście na 3G i kamerę, których to standardowo nie ma. W obudowie znajdziemy trzy porty USB 2.0, wejście na słuchawki i wyjście HDMI. Czas pracy tabletu zależy od tego, czy mamy włączone Wi-Fi czy też nie. W tym pierwszym przypadku to 5 godzin, w drugim - siedem. Rozmiary modelu wynoszą 278×185×25mm. Dokładna cena nie jest znana, ale wiadomo, że na pewno nie będzie drogo. Jednak czy warto nabyć ten tablet? Ja bym się raczej nie skusił.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.