Intel pracuje nad komputerami czytającymi w myślach

I to dosłownie. Nowy interface, nad którym prace prowadzą naukowcy z Intela i uniwersytetu Carnegi Mellon w Pittsburghu pozwoli nam sterować komputerami wyłącznie za pomocą naszych mózgów.

Intel pracuje nad komputerami czytającymi w myślach
Marek Maruszczak

I to dosłownie. Nowy interface, nad którym prace prowadzą naukowcy z Intela i uniwersytetu Carnegi Mellon w Pittsburghu pozwoli nam sterować komputerami wyłącznie za pomocą naszych mózgów.

Urządzenie będzie wykorzystywało rozwiniętą technologię odczytu fal EEG, którą znamy między innymi z zabawki mindflex od Mattel. Poza tym zastosowanie znajdą metody obrazowania mózgu fMRi oraz MEG.

Specyfika procesów zachodzących w mózgu podczas myślenia, może pozwolić nie tylko na sterowania komputerem, ale również dosłowni telepatyczne komunikowanie się z innymi ludźmi.

Możliwości jest wiele, a sterowanie komputerem bez pomocy angażowania czegokolwiek poza mózgiem mogłaby znacznie usprawnić komunikację człowiek-maszyna, oraz umożliwić ją osobom całkowicie sparaliżowanym.

Początki wykorzystania tej technologii możemy zaobserwować już od jakiegoś czasu. Ciągle jednak brak w pełni funkcjonalnego interfejsu komputerowego opartego na odczycie ludzkich myśli. Miejmy nadzieję, że jeżeli Intelowi uda się doprowadzić technologię do perfekcji, nadzór nad własnymi myślami pozostanie w rękach ich właścicieli.

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.