Jak przekonwertować plik MKV i nagrać go jako DVD?

Pliki w formacie Matroska są znane ze swojej jakości oraz niemożności odtworzenia na większości odtwarzaczy DVD — sam do dziś mam 7 letni sprzęt, którzy odtwarza tylko DVD. Aby ominąć ten problem i "nagrać plik MKV" na DVD potrzebny nam będzie darmowy program E.M. Free MKV Video2Dvd.

Jak zacząć?

1. Pobierz aplikację z oficjalnej strony, a następnie zainstaluj.

2. Po uruchomieniu aplikacji, w oknie możemy wybrać tryb pracy. Easy (łatwy) lub Advanced (zaawansowany). Na potrzeby poradnika wykorzystam tryb prosty.

3. W oknie kliknij ikonkę plusa lub przenieś plik do okna, aby dodać go do projektu.

4. Opcja Generate Dvd Menu Automatically pozwala ci dopasować wygląd menu DVD.

Zobacz również: Wideorecenzja: Toshiba Qosmio X770

5. Na końcu kliknij Burn now. Polecam wybrać opcję jako obraz ISO, aby potem łatwo przejrzeć wynik końcowy zanim wypalisz film na DVD.

Takim oto sposobem błyskawicznie przekonwertowaliśmy MKV na DVD. Ja jednak polecam tryb zaawansowany, który pozwoli nam dobrać ciut więcej opcji.

Tryb zaawansowany

1. Przy wybieraniu trybu zaznacz Advanced.

2. Następnie New project i dodaj plik do listy.

3. W zakładce Menu dobrać można tło menu, zmienić muzykę i nawigacje (przyciski).

4. Aby dodać własne napisy wystarczy kliknąć w oknie dodawania plików przycisk Add subtitle files (ikonka z literką T) a następnie Load subtitle.

Można je także dopasować "pod siebie". W tym celu kliknij Subtitle style.

5. W zakładce Output możesz zmieniać ustawienia DVD takie jak tytuł czy format. Możesz także zmienić opcję czy obraz ma być wypalony bezpośrednio na płytę czy zgrany do obrazu ISO - Burn to disc / Create image.

6. Kiedy już dopasowałeś opcje. Wystarczy kliknąć duży przycisk Convert & Burn i poczekać na zakończenie procesu.

Ustawienia

W oknie ustawień można ustawić opcje takie jak Region. Dla Polski to PAL. Wstawianie rozdziałów domyślnie jest ustawione na co 15 min.

Aplikacja jest banalnie prosta w użyciu i oferuje tylko podstawowe funkcje. Jak na program freeware, nadaje się do zwykłej i szybkiej konwersji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii MisterBrightLight - przy tym biurku chce się pracować! Podpowie, kiedy przewietrzyć pokój i zrobić przerwę Szok i skandal. Okazało się, że w polskich magazynach Amazona trzeba "zapieprzać" PlayStation w Polsce - czym konsola podbiła serca Polaków? Yandex Browser, czyli rosyjska przeglądarka przyszłości. Warto zobaczyć! Nie tylko Project Ara. Puzzlephone też pozwoli zbudować własnego smartfona - w łatwiejszy sposób! Polski wynalazek: Clime. Niepozorna pastylka podłączy nasz świat do Internetu Tarcza Polski - największy polski program zbrojeniowy. Na co wydamy 26 mld? YouWare - człowiek jak bydło. Nowoczesna wizytówka czy ludzkie znakowanie? 11 zapomnianych konkurentów PlayStation: Jaguar, Amiga CD32, Apple Pippin i inne FES Watch - zegarek z e-papieru. Nie jest mądry, ale wygląda świetnie! Xbox One wykorzysta fitnessowe opaski? Strach się bać - Microsoft chce wiedzieć o nas za dużo! Do czego potrzebny jest Kickstarter? Żeby giganci mieli skąd brać pomysły Najlepsze myszy do gier – propozycje prezentowe na każdą kieszeń [zestawienie] Z naszych gadżetów znikną dziwne znaczki i napisy. E-Label to dowód na to, że rządzi nami biurokracja! Polskie Kinetise zwycięzcą europejskich finałów IBM SmartCamp! Będą nas reprezentować w USA Tradycyjna telewizja zniknie za 16 lat? A gdzie tam! Hush - inteligentne zatyczki do uszu. Nie przegapisz ważnych połączeń! Program Orka: Polska kupuje nowe okręty podwodne. Wybierze szwedzki typ A26? Unijni biurokraci, ręce precz od Internetu! Podział Google to absurdalny pomysł Flick - jeden przycisk, by rządzić smartfonem

Popularne w tym tygodniu:

George Hotz rzuca wyzwanie Tesli. Moduł Comma One zmieni dowolny samochód w pojazd autonomiczny Sennheiser Orpheus HE90: najdroższe słuchawki świata już wkrótce w Polsce Paranoicy mieli rację. Zakryj kamerę w laptopie - ostrzega szef FBI Test portfela Zenlet blokującego RFID. Czy zabezpieczenie naszych kart płatniczych naprawdę działa? Pilot: elektroniczny tłumacz ukryty w zestawie słuchawkowym Polski symulator okrętu wojennego. O grze stworzonej na potrzeby wojska opowiada Emil Leszczyński Asus ZenPower Max: niezwykle pojemny powerbank, który naładuje smartfona i laptopa Nixon Mission: wodoszczelny i wytrzymały smartwatch na każde warunki Google rozbudowuje swój ekosystem i zapowiada nowy sprzęt: domowy router Wi-Fi Manta SPK409 Hard Beat: tani głośnik Bluetooth z wielobarwną iluminacją LED Roccat Sova: klawiatura i podkładka pod mysz do grania przed telewizorem Xiaoyi Yi Action 4K: kamerka sportowa z baterią na 2 godziny nagrywania UHD