Jak przekonwertować plik MKV i nagrać go jako DVD?

Pliki w formacie Matroska są znane ze swojej jakości oraz niemożności odtworzenia na większości odtwarzaczy DVD — sam do dziś mam 7 letni sprzęt, którzy odtwarza tylko DVD. Aby ominąć ten problem i "nagrać plik MKV" na DVD potrzebny nam będzie darmowy program E.M. Free MKV Video2Dvd.

Jak zacząć?

1. Pobierz aplikację z oficjalnej strony, a następnie zainstaluj.

2. Po uruchomieniu aplikacji, w oknie możemy wybrać tryb pracy. Easy (łatwy) lub Advanced (zaawansowany). Na potrzeby poradnika wykorzystam tryb prosty.

3. W oknie kliknij ikonkę plusa lub przenieś plik do okna, aby dodać go do projektu.

4. Opcja Generate Dvd Menu Automatically pozwala ci dopasować wygląd menu DVD.

Zobacz również: Niełatwe sprawy: monitor Philips 21:9

5. Na końcu kliknij Burn now. Polecam wybrać opcję jako obraz ISO, aby potem łatwo przejrzeć wynik końcowy zanim wypalisz film na DVD.

Takim oto sposobem błyskawicznie przekonwertowaliśmy MKV na DVD. Ja jednak polecam tryb zaawansowany, który pozwoli nam dobrać ciut więcej opcji.

Tryb zaawansowany

1. Przy wybieraniu trybu zaznacz Advanced.

2. Następnie New project i dodaj plik do listy.

3. W zakładce Menu dobrać można tło menu, zmienić muzykę i nawigacje (przyciski).

4. Aby dodać własne napisy wystarczy kliknąć w oknie dodawania plików przycisk Add subtitle files (ikonka z literką T) a następnie Load subtitle.

Można je także dopasować "pod siebie". W tym celu kliknij Subtitle style.

5. W zakładce Output możesz zmieniać ustawienia DVD takie jak tytuł czy format. Możesz także zmienić opcję czy obraz ma być wypalony bezpośrednio na płytę czy zgrany do obrazu ISO - Burn to disc / Create image.

6. Kiedy już dopasowałeś opcje. Wystarczy kliknąć duży przycisk Convert & Burn i poczekać na zakończenie procesu.

Ustawienia

W oknie ustawień można ustawić opcje takie jak Region. Dla Polski to PAL. Wstawianie rozdziałów domyślnie jest ustawione na co 15 min.

Aplikacja jest banalnie prosta w użyciu i oferuje tylko podstawowe funkcje. Jak na program freeware, nadaje się do zwykłej i szybkiej konwersji.

Podziel się:

Przeczytaj także: