Dziewczyna próbuje uszkodzić kartridż do NES’a [wideo]

Dawno, dawno temu. Kartridż był jedynym rodzajem nośników danych używanym w konsolach gier wideo. Potem nastały lata 90 i ludzkość przerzuciła się na dyski optyczne. Okazuje się jednak, że t0 archaiczne rozwiązanie jest znacznie wytrzymalsze od płyt DVD!

Dziewczyna próbuje uszkodzić kartridż do NES’a [wideo]
Artur Starzyk

Dawno, dawno temu. Kartridż był jedynym rodzajem nośników danych używanym w konsolach gier wideo. Potem nastały lata 90 i ludzkość przerzuciła się na dyski optyczne. Okazuje się jednak, że t0 archaiczne rozwiązanie jest znacznie wytrzymalsze od płyt DVD!

Przeglądając Internet w poszukiwaniu ciekawych tematów na wieczorny wpis, natrafiłem na dość interesujący materiał wideo. Pewna młoda dama z Kanady, postanowiła poddać testowi wytrzymałości stare kartridże z niezapomnianego NES’a. Wiercenie dziur wiertarką, przejechanie przez samochód, test ogniowy czy upranie nośnika w pralce. Nic nie jest wstanie załatwić kartridża! Na poniższym filmiku zobaczycie jakie męki przeszedł Super Mario Bros wraz z Duck Hunt.

How Tough are NES Games?

Wniosek jest prosty. Żaden współczesny nośnik danych nie przetrwałby takiego testu. Wprawdzie możliwości dzisiejszych płyt DVD są o niebo wyższe, aniżeli 8 bitowych kartridżów, ale ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne jest słabiutka. Może już pora powrócić do korzeni? Jak myślicie? Ktoś tęskni za starymi czasami?

Źródło: Geekologie

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.