Jak włączyć Firefoxa, który nie chce się uruchomić

firefox

firefox

Każdy program może nas zaskoczyć niespodziewanym błędem, z którym trudno sobie poradzić. Przeglądarki internetowe nie są niestety wyjątkiem. Wszystkie mogą odmówić posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie. Świetnym przykładem może być błąd, z którym dosyć często spotykają się użytkownicy Firefoxa. Aplikacja nie chce się uruchomić, bo jak twierdzi, została już włączona. Co wtedy zrobić?

Program Firefox został już uruchomiony, ale nie odpowiada. Aby otworzyć nowe okno, należy najpierw zakończyć istniejący proces programu Firefox lub uruchomić ponownie system - kiedy zostaniemy przywitani takim komunikatem, a w managerze zadań nie widzimy procesu z przeglądarką, musimy spróbować innego sposobu.

  • Przechodzimy więc do katalogu C:Documents and SettingsNazwa użytkownikaDane aplikacjiMozillaFirefoxProfiles i kasujemy plik parent.lock, który nie został wykasowany po zamknięciu programu. Pamiętajmy jednak o tym, że błąd będzie się powtarzał, ponieważ plik, który skasowaliśmy jest tworzony na nowo przy każdym uruchomieniu Firefoxa.
  • Najczęstszą przyczyną pojawienia się problemu są po prostu dodatki zainstalowane do przeglądarki. Jeśli korzystamy z dużej ilości rozszerzeń, to prawdopodobnie aplikacja musi poświęcić więcej czasu na zamykanie wewnętrznych procesów. Zwróćmy także uwagę na to, jakie dodatki instalujemy. Te, które są źle napisane, mogą utrudniać pracę naszej przeglądarki.

Zobacz również: Asus G74SX

Podziel się:

Przeczytaj także: