Przegląd platformy nVidia ION

Nowa platforma nVidia ION to na razie wiele górnolotnych zapowiedzi. Na szczęście kilka portali internetowych dopadło się do małego komputera pokazanego na CES 2009, który jest oparty o nową technologię nVidii. No i jest całkiem nieźle.

Przegląd platformy nVidia ION
Damian

Nowa platforma nVidia ION to na razie wiele górnolotnych zapowiedzi. Na szczęście kilka portali internetowych dopadło się do małego komputera pokazanego na CES 2009, który jest oparty o nową technologię nVidii. No i jest całkiem nieźle.

Nie będę się wiele rozpisywał, bo zajęłoby mi to sporo miejsca i jeszcze więcej czas, a przecież egzaminy pukają do drzwi. A już tak na poważnie, to tylko kilka rzeczy jest tak naprawdę ważnych.

Przede wszystkim to, jak platforma radzi sobie z High Definition. No i radzi sobie dobrze. Nie ma z tym najmniejszych problemów, więc już jest lepiej niż w Atomie połączonym z układem GMA. A co z grami? Zestaw obsługuję DirectX 10, ale nie pogracie na nim w Crysisa. Powinien jednak poradzić sobie z World of Warcraft czy Left 4 Dead.

Przy tym wszystkim, nVidia ION zjadał niewiele więcej energii, a netbooki mają być tylko o 50-100$ droższe od tych, które spotykamy teraz. Wygląda to bardzo ciekawie i pozostaje nam czekać do lata, bo wtedy mają pokazać się pierwsze laptopy i nettopy oparte na nowej platformie.

Źródło: Engadget

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.