Jak za darmo przekonwertować PDF do JPG?

Czemu w ogóle chcemy konwertować PDF do JPG? Odpowiedź leży w sposobie czytania, który ma być dla nas bardziej komfortowy. By odczytać plik PDF potrzebujemy dodatkowej aplikacji w systemie bądź w telefonie komórkowym i plug-inu w przeglądarce internetowej. Niektóre programy długo się uruchamiają i zajmują dużo zasobów w systemie. Microsoft Office znacznie lepiej radzi sobie z JPG np.: PowerPoint ładuje szybciej obrazki niż osadzone pliki PDF. Dlatego w niektórych przypadkach konwertowanie PDF do JPG może być rozwiązaniem, którego szukamy.

Oto kilka sposobów na szybką i darmową konwersję:

1. Aplikacje internetowe:

Prawdopodobnie, jedna z najbardziej znanych stron konwertujących pliki. Cechują ją prostota używania i prędkość przetwarzania. Wystarczy zaznaczyć plik do skonwertowania z naszego komputera lub Internetu, wybrać format do jakiego ma zostać przekonwertowany, potem pozostaje nam tylko podanie adres e-mail gdzie zostanie wysłany gotowy plik po konwersji.

Zobacz również: Asus Pro Essential PU500

Neevia Technology posiada bardzo prosty i łatwy w obsłudze, mechanizm. W oknie aplikacji wybieramy ustawienia konwersji i wysyłamy nasz plik. Gotowy plik może być obejrzany w przeglądarce albo wysłany do nas e-mailem. Dodatkowo do wyboru mamy wybór stopnia kompresji oraz rozdzielczość obrazu. Jedyny minus to waga pliku, która nie może przekroczyć 1 MB.

2. Aplikacje desktopowe:

PDF-Xchange Viewer to mała, ale bogata w opcje aplikacja. Do dokumentów możemy wprowadzać komentarze i adnotacje oraz dodawać różnego typu obiekty. Ale nie to nas teraz interesuje tylko eksport do JPG. Otwieramy więc PDF?a, klikamy File ? Export to Image. W następnym oknie, będziemy mieli do wyboru opcje takie jak: strony, które chcemy wyeksportować, typ pliku oraz folder, w którym ma być zapisany plik. Dodatkowe narzędzia to tryb eksportu zezwalający nam na przekonwertowanie pliku PDF jako jeden wielki JPG, rozdzielczość oraz wybór tła.

Darmowa wersja pozwala na konwersję aż do 75 formatów plików m.in. takich jak HTML, DOC, XLS, WPD, PDF, XML, JPG, GIF, TIF, PNG, PCX, PPT, PS, TXT, Photo CD, FAX i MPEG.

By aplikacja działała, wymagana jest instalacja specjalnego sterownika drukarki Pdf995.
Kiedy wszystko już zainstalowaliśmy i uruchomiliśmy program, możemy zacząć pracę. Zaczynamy od konfiguracji folderu gdzie mają znajdować się pliki. Każdy plik PDF, który chcemy przekonwertować, musi znajdować się w wcześniej wybranym katalogu. Kiedy jesteśmy już gotowi, klikamy przycisk Single Pass i czekamy na zakończenie procesu (notka: program usuwa pliki źródłowe PDF po konwersji, więc upewnij się, że wcześniej wykonałeś ich kopie).

Ta open-source?owa aplikacja instaluje się jako dodatkowy aplet sterownika i może przekonwertować pliki tekstowe do BMP, PNG, JPG, TIFF i PDF. Virtual Image Printer Driver oparty jest o uniwersalny sterownik firmy Microsoft.
Otwieramy plik PDF, klikamy Drukuj, wybieramy drukarkę o nazwie Image Printer Driver. W zakładce File Format wybieramy format JPG oraz dostosowujemy jakość kompresji i klikamy OK.

Jeśli chwilowo nie masz dostępu do Internetu i nie możesz skorzystać z tych aplikacji, pozostaje Ci tylko old-school?owa metoda, z której sam kiedyś korzystałem. Wciskasz przycisk Print Screen, wklejasz obraz ze schowka do np.: MS Paint i zapisujesz obraz na dysk.

    Źródło: makeuseof.com

    Podziel się:

    Ten artykuł ma 1 komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze