Edison – Intel prezentuje komputer wielkości karty SD

Jak mały może być komputer? Widzieliśmy już różne konstrukcje, w których podzespoły upchnięto do niewielkich kostek czy pendrive’ów, ale Intel przesunął tę granicę jeszcze dalej. Podczas targów CES 2014 pokazał komputer Edison o wielkości standardowej karty SD!

Edison - miniaturowy komputer Intela
Edison - miniaturowy komputer Intela
Łukasz Michalik

Edison wygląda niepozornie. Tak niepozornie jak zwykła karta Secure Digital o wymiarach 24 na 32 mm. Przed laty takie rozmiary pozwalały jedynie na skonstruowanie nośnika danych. Obecnie dają wystarczająco dużo miejsca, by zmieścić cały komputer.

Edison ma na pokładzie dwurdzeniowy procesor Quark, nośnik pamięci z wgranym Linuksem oraz moduły łączności Bluetooth i Wi-Fi. Do czego można wykorzystać taki sprzęt?

Intel's Edison at CES 2014

Intel podkreślał znaczenie tak zminiaturyzowanego urządzenia dla rozwoju segmentu wearable computers – chodzi o sprzęt, który będziemy po prostu nosić na sobie.

Mimo Baby Monitor
Mimo Baby Monitor

Rozmiary Edisona pozwalają bez problemu umieścić go w ubraniu, dzięki czemu np. rodzice będą mogli w prosty sposób kontrolować, co dzieje się z ich dziećmi, w jakiej są kondycji albo czy nie jest im za zimno. Intel zaprezentował nawet przykład takiego ubrania o nazwie Mimo Baby Monitor.

To, rzecz jasna, tylko przykład zastosowania takiego komputera, bo możliwości jest tak naprawdę bez liku – ogranicza je jedynie wyobraźnia użytkowników.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.