ScanRobot przetworzy w mig każdą książkę na format cyfrowy

ScanRobot SR300 austriackiej firmy Treventus Mechatronics to jak sama nazwa wskazuje robot skanujący. Ale nie byle jaki! Służący do skanowania książek robot potrafi sam odwracać kartki i skanuje je z prędkością do 40 stron na minutę.

ScanRobot przetworzy w mig każdą książkę na format cyfrowy
Tomek Goździewicz

ScanRobot SR300 austriackiej firmy Treventus Mechatronics to jak sama nazwa wskazuje robot skanujący. Ale nie byle jaki! Służący do skanowania książek robot potrafi sam odwracać kartki i skanuje je z prędkością do 40 stron na minutę.

SR300: ScanRobot - the automatic book scanner (part no 3)

Obsługa robota sprowadza się do włożenia książki i włączenia urządzenia. Resztę zrobi sam. Książka spoczywa na specjalnej podstawie rozwartej pod kątem 60 stopni, a pryzmatyczny skaner skanuje jednocześnie obie strony w rozdzielczości 300 dpi. Strony przewracane są przy użyciu strumienia powietrza, dzięki czemu urządzenie może skanować nawet delikatne starodruki.

Do większej popularyzacji czytników ebooków potrzebne są przede wszystkim elektroniczne książki. Przy takiej szybkości skanowania, przetworzenie np. całej Trylogii Sienkiewicza do postaci cyfrowej zajmie ScanRobotowi niecałą godzinę i być może niedługo doczekamy się chwili, kiedy każda książka będę dostępna w internecie.

Źródło: BotJunkie

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.