Kontynuacji Złotego Kompasu nie będzie

Wszystko wskazuje na to, że nie zobaczymy kontynuacji Złotego Kompasu, czyli filmu zatytułowanego Zaczarowany nóż. Twórca powieści ? Mroczne materie ? na których to podstawie powstała pierwsza część oraz miały kolejne podał, że póki co, nikt z nim nie kontaktował się w sprawie jakiegokolwiek następnego filmu.

Philip Pullman, autor Mrocznych Materii w wywiadzie dla The Independent wyznał, że do tej pory nie dostał żadnych wiadomości ani telefonów w sprawie realizacji Zaczarowanego noża. Oczywiście taka wiadomość nie jest 100% pewniakiem, że film nie powstanie, jednak wskazują również na to inne składowe.

Przede wszystkim wyniki kasowe. Złoty Kompas przy budżecie około 180 milionów dolarów zarobił w Stanach zaledwie 70. Co prawda na rynku światowym przekroczył granicę 300 milionów, jednak producenci w USA biorą pod uwagę wyniki tylko z rynku amerykańskiego. Trochę to dziwne, ale jednak. O sukcesie komercyjnym filmu świadczą tylko i wyłącznie pieniądze zarobione w Stanach Zjednoczonych.

Od dnia premiery Złotego Kompasu nie pojawiła się ani jedna, pozytywna wiadomość odnośnie Zaczarowanego noża. To również nie wróży dobrze, bo nawet przy takich produkcjach jak Jestem legendą czy Alvin i wiewiórki, które z założenia miały być pojedynczymi filmami, po premierze i sukcesie komercyjnym chodziły i chodzą plotki o kontynuacjach. Czy zatem zobaczymy Zaczarowany nóż w kinie? Wszystko wskazuje na to, że nie.

Źródło: FilmWeb

Zobacz również: Tomek Kreczmar - Zrządzenia zrzędzy: Cała prawda o piractwie

Podziel się:

Przeczytaj także: