Kontynuacji Złotego Kompasu nie będzie

Wszystko wskazuje na to, że nie zobaczymy kontynuacji Złotego Kompasu, czyli filmu zatytułowanego Zaczarowany nóż. Twórca powieści ? Mroczne materie ? na których to podstawie powstała pierwsza część oraz miały kolejne podał, że póki co, nikt z nim nie kontaktował się w sprawie jakiegokolwiek następnego filmu.

Philip Pullman, autor Mrocznych Materii w wywiadzie dla The Independent wyznał, że do tej pory nie dostał żadnych wiadomości ani telefonów w sprawie realizacji Zaczarowanego noża. Oczywiście taka wiadomość nie jest 100% pewniakiem, że film nie powstanie, jednak wskazują również na to inne składowe.

Przede wszystkim wyniki kasowe. Złoty Kompas przy budżecie około 180 milionów dolarów zarobił w Stanach zaledwie 70. Co prawda na rynku światowym przekroczył granicę 300 milionów, jednak producenci w USA biorą pod uwagę wyniki tylko z rynku amerykańskiego. Trochę to dziwne, ale jednak. O sukcesie komercyjnym filmu świadczą tylko i wyłącznie pieniądze zarobione w Stanach Zjednoczonych.

Od dnia premiery Złotego Kompasu nie pojawiła się ani jedna, pozytywna wiadomość odnośnie Zaczarowanego noża. To również nie wróży dobrze, bo nawet przy takich produkcjach jak Jestem legendą czy Alvin i wiewiórki, które z założenia miały być pojedynczymi filmami, po premierze i sukcesie komercyjnym chodziły i chodzą plotki o kontynuacjach. Czy zatem zobaczymy Zaczarowany nóż w kinie? Wszystko wskazuje na to, że nie.

Źródło: FilmWeb

Zobacz również: Niedocenione gry mijającej generacji

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rozrywka:

10 najdroższych samolotów i śmigłowców wojskowych świata Lech Wałęsa: ulubiony polityk internautów A niby dlaczego w cyfrowej dystrybucji ma być taniej? Płacimy za luksus, jakim jest czas! Chłopcy malowani. Dlaczego gry usiłują nam wmówić, że wojna to przygoda? Następne konsole będą modułowe. I to nie jest przyjemny scenariusz! Filmy z GTA V wciąż robią niesamowite wrażenie. To prawdziwy, żyjący świat! Kontrowersyjna reklama T-Mobile - dla Czechów jesteśmy oszustami. Wstyd? Za Polaków w Internecie! Ta vlogerka znalazła genialnie prosty sposób na trolli. Kontaktuje się z ich matkami This War of Mine - przetrwać wojnę, razem. Dlaczego przywiązujemy się do bohaterów w grach? "Kultowe polskie zegarki" i ZX Spectrum powrócą. Nostalgia sprzeda wszystko Film dnia: Toy Story w rzeczywistości. Drony i zdalnie sterowane auto ratują pluszowego misia! 20 lat PlayStation. Polskie gry na konsolach Sony Którego ze znanych brodaczy chcielibyście ogolić? Zapraszamy do konkursu! Płacicie abonament? Będziecie mieć filmy i seriale TVP w Sieci za darmo FIlm dnia: Człowiek kontra maszyna - starcie kolejne. Łyżwiarz ściga się z dronem! Niewygodne dla producentów gier i gadżetów filmy mogą znikać z YouTube. Cenzura? Prawo do walki o dobre imię! Gadżet tygodnia [12] - znamy wyniki głosowania. Co wybraliście? Wardęga nie żyje? Nieprawda. To tylko kolejna próba wyłudzenia od Was pieniędzy Film dnia: Star Wars: The Force Awakens - tak wygląda pierwszy zwiastun... w świecie Lego! Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Widzieliśmy pierwszy zwiastun. Co wiemy o filmie? Wybieramy gadżet tygodnia [12]. Który podobał się Wam najbardziej? Błąd sklepu i gra za darmo? Bierzemy! Chytry gracz z Poznań Game Arena siedzi w każdym GTA V najlepiej pokazuje kobietę za kółkiem! Gdzie, jak i za ile? Wybieramy najlepszy sposób na kupowanie gier!

Popularne w tym tygodniu:

Jak zostać gwiazdą Internetu? Dwóch Rosjan za 3000 złotych stworzyło od zera bogatego celebrytę Gaming w Polsce ma się coraz lepiej. Właśnie dzięki takim imprezom jak Warsaw Games Week Recenzja Aragami: duchowi spadkobiercy kontra oficjalne kontynuacje. Gdzie jest niegdysiejszy Tenchu? A gdyby tak rzucić wszystko i jechać do... Poznania? Wrażenia z VIP Day PGA 2016