A kiedy komórka wyładuje Ci się na środku pustyni...

... wystarczy posiadać przy sobie zapasowy zasilacz FreeCharge firmy Freeplay Energy. A że komórka wyładuje się nam w najmniej spodziewanym momencie i najgorszym do wyobrażenia sobie miejscu, możecie być pewni. Prawa Murphy'ego działają wszędzie i zawsze.

Mateusz Gołąb

Obraz

FreeCharge posiada wbudowany akumulatorek Ni-MH o pojemności 1000 mAh, który może być ładowany za pomocą standardowej ładowarki dołączonej do Twojego telefonu komórkowego. Czas pełnego ładowania akumulatora to ok. 8 – 12 godzin, więc przed wyjazdem trzeba się odpowiednio wcześniej przygotować. W awaryjnej sytuacji trzeba podłączyć FreeCharge do telefonu za pomocą dołączonego kabelka i nacisnąć przycisk „power”. Energia z FreeCharge jest w stanie naładować przeciętny akumulatorek telefonu komórkowego do ok. 60% pojemności.

A co się stanie, jeśli komórka wyładuje się ponownie? Nic strasznego, bo do dyspozycji jest jeszcze... korbka! Tak! Rozkładamy ramię korbki i kręcimy. Pomaga nam w tym zielona dioda, która informuje nas o prawidłowej prędkości „wywijania”. Producent podaje, że każde 45 sekund kręcenia, to ok. 2-3 minuty rozmowy.

Oczywiście żarty, żartami, a w ekstremalnych przypadkach takie urządzenie może uratować nam życie. Nie zapominajcie o tym. Oraz o tym, że kosztuje ok. 60 dolarów.

Źródło i foto: Freeplay

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.